Dawid Murek pierwszym trenerem #VolleyWrocław

Biuro Prasowe #VolleyWrocław tekst i zdjęcia Krystian Janisz

Klub siatkarski #VolleyWrocław pragnie poinformować, że stanowisko pierwszego trenera objął Dawid Murek. Od początku tego sezonu pełnił funkcję drugiego trenera, pomagając Wojciechowi Kurczyńskiemu. Teraz przejmie stery wrocławskiej drużyny.

Dawid Murek to niekwestionowana legenda polskiej siatkówki. 43-latek to jeden z najlepszych polskich siatkarzy ostatnich lat, trzykrotny mistrz Polski, mający na koncie 277 oficjalnych występów w reprezentacji kraju. Jeszcze do 2019 roku grał w barwach AZS Częstochowa. Od sezonu 2020/2021 w TAURON Lidze pełnił funkcję drugiego trenera #Volley Wrocław.

Przed świętami z prowadzenia wrocławskiego zespołu zrezygnował Wojciech Kurczyński. W meczu z E.Leclerc Radomką, #VolleyWrocław poprowadził właśnie Dawid Murek. Dolnoślązaczki po zaciętym, pięciosetowym pojedynku przegrały 2:3,  zdobywając tym samym jeden cenny punkt z wyżej notowanymi rywalkami. W Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet „I Memoriał im. Lecha Kaczyńskiego” Murek oficjalnie zadebiutuje w roli pierwszego szkoleniowca.

Dziękuję Prezesowi Jackowi Grabowskiemu za zaufanie i możliwość prowadzenia zespołu jako pierwszy trener. Jest to dla mnie bardzo duże wzywanie, ale jednocześnie nobilitacja do ciężkiej pracy i kształcenia się jako trener. Cieszę się, że zostałem bardzo ciepło przyjęty przez dziewczyny, które z każdym treningiem pokazują wielkie zaangażowanie i chęć do pracy. Wierzę, że przed nami jeszcze wiele radosnych chwil, a ta chęć do pracy, o której wspomniałem – tylko napawa mnie optymizmem – powiedział Dawid Murek, pierwszy trener #VolleyWrocław

Rozpatrywaliśmy kilka wariantów na to, jak poprowadzić naszą drużynę po rozstaniu z Wojtkiem Kurczyńskim. Po analizie doszliśmy do wniosku, że damy szansę Dawidowi. Już w ostatnim meczu pokazał jak żyje tym, co dzieje się na boisku i jak dobrze wpływa to na zespół. Liczę, że dzięki temu wyzwaniu – Dawid rozwinie się jeszcze bardziej i jako człowiek, i przede wszystkim jako trener – dodał Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Wrocławianki pod wodzą Dawida Murka kolejny mecz w lidze zagrają już w przyszłym roku. Rywalem Enea PTPS Piła, a spotkanie zaplanowano na 11 stycznia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*