EBL, MVP i najlepsza piątka

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , zdjęcia i film

Jakub Garbacz MVP 17. tygodnia EBL

Jakub Garbacz z Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp. został wybrany najlepszym zawodnikiem 17. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Grupa LOTOS.

Jakub Garbacz po raz kolejny potwierdza świetną formę w Energa Basket Lidze! Tym razem zawodnik Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. znacznie przyczynił się do zwycięstwa nad Polpharmą Starogard Gdański 81:75. Warto podkreślić, że Garbacz trafiał bardzo ważne rzuty w końcówce, a w dodatku popisywał się niezwykle efektownymi akcjami. Rzucający zdobył ostatecznie 19 punktów, 8 zbiórek, 2 przechwyty i asystę, a to oznaczało eval 22.

Nagrodę dla MVP tygodnia – kartę podarunkową o wartości 500 zł – ufundowała Grupa LOTOS, Sponsor Energa Basket Ligi.

Najlepsza piątka 17. tygodnia EBL

Nickolas Neal, Mateusz Dziemba, Jakub Garbacz, Aleksander Dziewa i Michael Fakuade – to najlepsza piątka 17. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

Legia Warszawa pokazała lepszą formę po ostatnich niepowodzeniach. W Toruniu pokonała po ofensywnym spotkaniu Polski Cukier 102:94, a liderem był Nickolas Neal. Rozgrywający zdobył 24 punkty (4/6 za trzy), 7 asyst, zbiórkę i przechwyt, co przełożyło się na eval 27.

Asseco Arka Gdynia potrafiła postawić się Pszczółce Start, ale ostatecznie to lublinianie wygrali 76:61. Swój najlepszy mecz w obecnym sezonie EBL rozegrał Mateusz Dziemba – zdobył 16 punktów (6/9 z gry), 11 zbiórek, 3 asysty i przechwyt (eval 28).

Jakub Garbacz potwierdza świetną formę w EBL! Tym razem zawodnik Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. znacznie przyczynił się do zwycięstwa nad Polpharmą Starogard Gdański 81:75. Rzucający zdobył 19 punktów, 8 zbiórek, 2 przechwyty i asystę, a to oznaczało eval 22.

Dogrywka była potrzebna do wyłonienia zwycięzcy meczu WKS Śląsk – PGE Spójnia. Ostatecznie wrocławianie zwyciężyli 95:94, a jednym z najważniejszych zawodników był Aleksander Dziewa. Podkoszowy zdobył 19 punktów, 7 zbiórek, 4 bloki, 2 asysty i przechwyt (eval 24).

Udany debiut trenera Jesusa Ramireza – jego King Szczecin pokonał Enea Astorię Bydgoszcz 75:68. Za występ należy pochwalić Michaela Fakuade, który zdobył 15 punktów (7/10 za dwa), 7 zbiórek, 2 asysty, 2 bloki i przechwyt, co przełożyło się na eval 20.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*