Treningi w domu i sparingi z mocnymi rywalami. Tak będzie wyglądał nasz okres przygotowawczy

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobieca) tekst , zdjęcie archiwalne

Już za niespełna dwa tygodnie rozpoczniemy okres przygotowawczy przed startem rundy wiosennej Ekstraligi. Jak będą wyglądały nasze przygotowania i z kim zmierzymy się w meczach kontrolnych? Sprawdźcie.

Mimo że do gry o punkty wrócimy dopiero na początku marca, trenować będziemy już od 11 stycznia. W tym roku przygotowywać się do startu drugiej części sezonu będziemy głównie na klubowych obiektach.

– Pierwszy tydzień poświęcimy badaniom wydolnościowym i testom wysiłkowym. Dzięki temu przekonamy się, jak czują się zawodniczki po kilkutygodniowej przerwie, w której trakcie ich głównym zadaniem był odpoczynek po wyczerpującej rundzie jesiennej i grze w Lidze Mistrzyń – opisuje nasz szkoleniowiec, Piotr Mazurkiewicz.

Już teraz wiemy, że podczas okresu przygotowawczego rozegramy co najmniej trzy sparingi. W pierwszym z nich zmierzymy się 30 stycznia z GKS Katowice (mecz odbędzie się w Kielcach).

13 lutego do Łęcznej przyjedzie natomiast UKS Ząbkovia Ząbki, a na zakończenie przygotowań, 27 lutego, to my pojedziemy do Łodzi, gdzie zagramy z tamtejszym TME UKS SMS.

– Lista sparingów nie jest zamknięta. Musimy pamiętać, że w lutym czeka nas jeszcze zgrupowanie reprezentacji Polski, którą czeka wyjazdowy mecz z Hiszpanią. Mimo to postaramy się o rozegranie jeszcze przynajmniej jednego spotkania – zaznacza Piotr Mazurkiewicz.

Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej Ekstraligi nasz zespół plasuje się na piątym miejscu w tabeli. Wiosną pierwszym przeciwnikiem zielono-czarnych w walce o poprawę tej lokaty będzie Rolnik Głogówek.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*