Kadra na obóz w Siedlcach [ZIMA 2021]

Biuro Prasowe Wisła Płock tekst i zdjęcie Michał Łada

W środowe południe drużyna Wisły Płock wyruszyła w drogę na zimowy obóz w Siedlcach. W autokarze znalazło się miejsce dla 32 zawodników, którzy w dniach 13-20 stycznia będą tam przygotowywać się do zaplanowanej na 29 stycznia inauguracji drugiej części sezonu 2020/2021 PKO BP Ekstraklasy.

Pierwszy etap tegorocznych przygotowań na płockich obiektach trwał tydzień. Po zimowej przerwie w rozgrywkach zawodnicy Wisły stawili się w klubie 7 stycznia. Po badaniach na obecność SARS-CoV-2 w następnych dniach trenowali pod “balonem” oraz na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu im. Kazimierza Górskiego. Testy motoryczne i funkcjonale oraz badania szybkościowe to tylko niektóre z zadań, z którymi musieli zmierzyć się w ostatnich dniach. Co więcej, dzień przed wyjazdem na obóz odbyła się także gra wewnętrzna.

W Siedlcach Nafciarze spędzą 7 dni (13-20 stycznia) i rozegrają w tym czasie dwa mecze sparingowe z Wigrami Suwałki (16 stycznia godz. 13:00) i Motorem Lublin (19 stycznia godz. 13:00). Po powrocie do Płocka będzie z kolei miała jeszcze miejsce ostatnia gra kontrolna, w której 22 stycznia zagramy na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

W kadrze Wisły Płock na zimowy obóz znalazło się 32 zawodników. W porównaniu ze składem osobowym z pierwszego treningu w 2021 roku na liście zabrakło kontuzjowanego Wojciecha Szumilasa, dwóch młodych zawodników Marcela Błachewicza i Jakuba Paciorka (obaj podpisali kontrakty obowiązujące od 1 lipca) oraz Kacpra Kondrackiego, Łukasza Mościckiego i Adriana Szczutowskiego, którzy będą trenowali z drugim zespołem. Dodatkowo do Siedlec wraz z “jedynką” pojedzie środkowy obrońca Wisły II Płock Beniamin Czajka.

Bramkarze: Krzysztof Kamiński, Jakub Wrąbel, Bartłomiej Gradecki, Kamil Zapytowski.

Obrońcy: Damian Michalski, Milan Obradović, Bartłomiej Sielewski, Piotr Tomasik, Alan Uryga, Angel Garcia Cabezali, Jakub Rzeźniczak, Damian Zbozień, Julio Rodriguez, Aleksander Pawlak, Beniamin Czajka.

Pomocnicy: Damian Rasak, Giorgi Merebashvili, Dawid Kocyła, Piotr Pyrdoł, Mateusz Szwoch, Hubert Adamczyk, Rafał Wolski, Filip Lesniak, Torgil Gjertsen, Fryderyk Gerbowski, Jakub Witek, Kacper Rogoziński, Dušan Lagator.

Napastnicy: Patryk Tuszyński, Airam Cabrera, Cillian Sheridan, Mateusz Lewandowski.

Sztab szkoleniowy: Paweł Magdoń, Radosław Sobolewski, Mariusz Kondak, Sławomir Nazaruk, Artur Łaciak, Mateusz Oszust, Łukasz Nadolski, Marcin Miecznikowski, Krzysztof Mysera, Piotr Soczewka, Magdalena Pawlak, Katarzyna Grzybowska.

Obsługa medialna: Sebastian Wiciński, Mateusz Ludwiczak, Rafał Wyrzykowski.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*