Zaległości dla Enea Zastalu i Anwilu

Biuro Prasowe  Energa Basket Liga tekst , zdjęcie archiwalne

Pewne zwycięstwo Enea Zastalu w Dąbrowie Górniczej

Enea Zastal BC Zielona Góra pewnie pokonał MKS Dąbrowa Górnicza 97:69 w zaległym spotkaniu 21. kolejki Energa Basket Ligi.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy po trójkach Lee Moore’a oraz Michała Nowakowskiego prowadzili 9:3. Enea Zastal krok po kroku odrabiał straty, w czym pomagali przede wszystkim Geoffrey Groselle oraz Iffe Lundberg. Po późniejszej akcji środkowego goście zdobywali przewagę. Dzięki kolejnym trafieniom Cecila Williamsa po 10 minutach było 28:20. W drugiej kwarcie MKS nie grał już tak ofensywie, a swój dobry rytm utrzymali zielonogórzanie. Swoje szanse na grę świetnie wykorzystywał Filip Put, a ekipa trenera Żana Tabaka całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie dzięki akcji Marcela Ponitki pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 53:34.

W trzeciej kwarcie niewiele się zmieniało, chociaż sytuację MKS starali się poprawiać Lee Moore oraz Vytenis Cizauskas. Po późniejszej akcji Litwina zbliżył się nawet na 11 punktów. Na więcej przyjezdni nie chcieli już pozwolić. Trójką odpowiedział Iffe Lundberg, a po 30 minutach było 72:60. W kolejnej części spotkania po rzutach Janisa Berzinsa oraz Krisa Richarda Enea Zastal miał już 23 punkty przewagi. MKS nie był już w stanie nawiązać rywalizacji, a przeciwnicy powiększali nawet prowadzenie. Ostatecznie mistrzowie Polski zwyciężyli 97:69.

Najlepszym graczem gości był Geoffrey Groselle z 18 punktami i 8 zbiórkami. 19 punktów i 6 zbiórek dla gospodarzy zdobył Michał Nowakowski.

27 punktów Almeidy, Anwil pokonał GTK

Ivan Almeida rzucił 27 punktów, z dobrej strony pokazali się nowi zawodnicy, a Anwil Włocławek wygrał z GTK Gliwice 87:81 w zaległym spotkaniu 20. kolejki Energa Basket Ligi.

Na początku spotkania bardzo dobrze radzili sobie Ivan Almeida oraz Ivica Radić i to właśnie dzięki tym zawodnikom Anwil miał małą przewagę. Szybko na parkiecie pojawili się nowi zawodnicy: Curtis Jerrells, Tayler Person i Mario Delas. Po późniejszej trójce Terry’ego Hendersona był już remis. Nie do zatrzymania był ciągle Almeida, a po 10 minutach było 22:17 dla przyjezdnych. W drugiej kwarcie przewaga włocławian urosła nawet do 11 punktów po rzucie z dystansu Jerrellsa. GTK zmniejszało różnicę nawet do punktu, bo skuteczni byli Jordon Varnado oraz Szymon Szewczyk. Zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza nie pozwalał na nic więcej, a po trafieniu Dykesa prowadził po pierwszej połowie 43:37.

Trzecia kwartę gospodarze rozpoczęli od serii 9:3 i po wsadzie Shannona Boguesa doprowadzili do wyrównania. Mecz od tej pory był bardzo zacięty, a dzięki zagraniu Jordona Varnado to GTK wychodziło na prowadzenie. Teraz to Anwil musiał gonić wynik. Nieźle prezentował się jednak Mario Delas, dodatkowo trójkę trafił Łukasz Diduszko. To sprawiało, że po 30 minutach było 65:61. W kolejnej części meczu zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza walczył o korzystniejszy wynik. Dzięki trójkom Almeidy i Mielczarka oraz akcji Radicia goście zdobyli minimalną przewagę. W pewnym momencie popisali się nawet serią 8:0 i po akcjach Jerrellsa uspokoili swoją grę. GTK walczyło do samego końca, ale kluczowe akcje należały do Dykesa i Jerrellsa. Ostatecznie Anwil zwyciężył 87:81.

Najlepszym strzelcem gości był Ivan Almeida z 27 punktami, 6 zbiórkami i 5 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Jordon Varnado z 19 punktami, 6 zbiórkami i 3 asystami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*