Za nami pierwszy tydzień okresu przygotowawczego

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobieca)

Ostatnie dni upłynęły nam pod znakiem testów wysiłkowych i wydolnościowych. Już za tydzień rozegramy natomiast pierwszy sparing, a naszym przeciwnikiem będzie TME UKS SMS Łódź.

– Wszystko idzie zgodnie z planem. Zawodniczki wróciły do klubu niezwykle zmotywowane, pełne energii i chęci do pracy. W środę mieliśmy test RAST, oceniający wytrzymałość beztlenową, a w sobotę zakończymy etap badań testem mocy – opisuje nasz trener, Piotr Mazurkiewicz.

Od poniedziałku będziemy skupiać się już tylko na pracy z piłką. W niedzielę, 24 stycznia w Łęcznej, rozegramy zaś pierwszy sparing. Naszym rywalem będzie aktualny wicelider tabeli Ekstraligi, TME UKS SMS Łódź. Początek spotkania o godz. 14.

Kolejny test-mecz zaplanowano na 30 stycznia w Kielcach. Naszym przeciwnikiem będzie GKS Katowice. 13 lutego do Łęcznej przyjedzie zaś UKS Ząbkovia Ząbki, a na zakończenie przygotowań ponownie zmierzymy się z TME UKS SMS, ale tym razem w Łodzi.

Co ważne, pod koniec stycznia do treningów powinny wrócić kontuzjowane ostatnio Klaudia Lefeld i Dominika Dereń.

– Dla Dominiki na pewno nie będzie to łatwy okres, bo z powodu urazu nie grała w piłkę praktycznie przez półtora roku. Co do Klaudii, jej rehabilitacja przebiega bardzo dobrze i według lekarzy od końca stycznia będzie mogła trenować na pełnych obciążeniach – mówi Piotr Mazurkiewicz.

Przypomnijmy, że rundę wiosenną Ekstraligi nasz zespół rozpocznie w pierwszy weekend marca domową potyczką z Rolnikiem Głogówek.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*