21. tydzień EBL, MVP i najlepsza piątka

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , zdjęcia

Lester Medford MVP 21. tygodnia EBL

Lester Medford z Legii Warszawa został wybrany najlepszym zawodnikiem 21. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Grupa LOTOS.

Legia Warszawa pokonała Asseco Arkę Gdynia 92:83, ale nie był to łatwy mecz dla zespołu trenera Wojciecha Kamińskiego, ponieważ gospodarze okazali się bardzo wymagającym rywalem. Swój najlepszy mecz w tym sezonie rozegrał Lester Medford, który zdobył aż 35 punktów i tym samym wyrównał rekord rozgrywek! Amerykanin dołożył do tego 4 zbiórki, 4 asysty i 6 przechwytów, a to oznaczało eval na poziomie 38.

Nagrodę dla MVP tygodnia – kartę podarunkową o wartości 500 zł – ufundowała Grupa LOTOS, Sponsor Energa Basket Ligi.

MVP tygodnia będzie wybierany w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.

Najlepsza piątka 21. tygodnia EBL

Lester Medford, Jakub Garbacz, Elijah Stewart, Filip Put i Michael Fakuade – to najlepsza piątka 21. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

Legia Warszawa pokonała Asseco Arkę Gdynia 92:83, ale nie był to łatwy mecz dla zespołu trenera Wojciecha Kamińskiego, ponieważ gospodarze okazali się bardzo wymagającym rywalem. Swój najlepszy mecz w tym sezonie rozegrał Lester Medford, który zdobył aż 35 punktów, 4 zbiórki, 4 asysty i 6 przechwytów (eval 38).

Jakub Garbacz zagrał kolejny świetny mecz! Jego Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. wygrała na wyjeździe z GTK Gliwice 102:81, a rzucający zdobył 29 punktów (6/7 za dwa), 3 zbiórki i 2 przechwyty, co oznaczało eval na poziomie 23.

WKS Śląsk ma za sobą naprawdę dobry tydzień! Wrocławianie najpierw pokonali Anwil Włocławek 107:77, a następnie Pszczółkę Start Lublin 91:77. Najlepszym graczem w tych spotkaniach był Elijah Stewart, który w pierwszym meczu zdobył 24 punkty, 5 zbiórek i 2 przechwyty (eval 23), natomiast w drugim 22 punkty, 8 zbiórek, 2 asysty i 2 bloki (eval 25).

Drużyna z Zielonej Góry wygrała ostatnio dwa mecze – z Enea Astorią Bydgoszcz 104:76 oraz z Treflem Sopot 101:82. I szczególnie za to drugie spotkanie należy wyróżnić Filipa Puta, który rozegrał swój najlepszy mecz w Enea Zastalu – zdobył 20 punktów (4/5 za trzy), 5 zbiórek i 5 asyst, co przełożyło się na eval 28.

King Szczecin w drugiej połowie znacznie odskoczył Polpharmie Starogard Gdański i ostatecznie wygrał 101:74. Liderem zespołu trenera Jesusa Ramireza był Michael Fakuade. Podkoszowy zdobył 19 punktów, 4 zbiórki, 4 przechwyty, 2 asysty i 2 bloki (eval 27).

Najlepsza piątka tygodnia będzie wybierana w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*