PGE SKRA ZE ZWYCIĘSTWEM W LIDZE MISTRZÓW! PGE Skra Bełchatów – Lindemans Aalst 3:1

Biuro Prasowe PGE Skra Bełchatów tekst ,dźwięk , film , zdjęcia www.cev.eu.

Nie bez problemów, ale z trzema punktami siatkarze PGE Skry Bełchatów zakończyli drugi mecz turnieju Ligi Mistrzów. Żółto-czarni pokonali we własnej hali Lindemans Aalst 3:1.

Trener Michał Mieszko Gogol postanowił dokonać kilku zmian w zespole PGE Skry. Tym samym do gry desygnował libero Roberta Milczarka, przyjmującego Milana Katicia, środkowego Norberta Hubera i atakującego Bartosza Filipiaka.

W pierwszym secie siatkarze PGE Skry nie byli sobą. Nie kończyli ataków, byli blokowani przez rywali. Szwankowało też przyjęcie. Lindemans regularnie wykorzystywało niemoc bełchatowian i punktowało gospodarzy. Trener Michał Mieszko Gogol próbował jeszcze ratować sytuację zmianami: na boisko weszli Taylor Sander i Dusan Petković. Niestety, Lindemans wygrało tę partię 25:17.

Od drugiej partii Gogol postawił już na żelazną szóstkę. Sander i Petković zostali na boisku, a Milczarka zmienił Kacper Piechocki. Sytuacja wróciła do normy – bełchatowianie grali już lepiej, zarówno w zagrywce, jak i blokowali rywali, a najważniejsze, że kończyli ataki. Tutaj niespodzianki już nie było – PGE Skra pewnie zwyciężyła 25:20.

Trzecia partia też mogła zakończyć się niespodzianką. PGE Skra znów miała słabszy okres w przyjęciu, a Lindemans zbudowało przewagę (2:5). Po asie serwisowym Hubera bełchatowianie zaczęli jednak prezentować się lepiej i seryjnie zdobywali punkty. Osiągnęli już taką przewagę, że spokojnie kontrolowali sytuację do końca i zwyciężyli 25:18.

Czwarty set też przyniósł trochę emocji. Choć PGE Skra była stroną dominującą, to Belgowie dotrzymywali gospodarzom kroku. Dopiero w końcówce bełchatowianie zaczęli przeważać, co przełożyło się na zwycięstwo 25: i w całym meczu 3:1

W ostatnim meczu turnieju Ligi Mistrzów w Bełchatowie PGE Skra zmierzy się z Fenerbahce Stambuł (czwartek, godz. 18). Transmisja w Polsacie Sport.

PGE Skra Bełchatów – Lindemans Aalst 3:1
Sety: 17:25, 25:20, 25:18, 25:20
PGE Skra: Łomacz, Katić, Bieniek, Filipiak, Ebadipour, Huber, Milczarek (libero) oraz Piechocki (libero) Sander, Petković
Lindemans: Zoppelari, Rybicki, D’Heer, Oprins, van de Velde, van de Voorde, Verstraete (libero) oraz van Hoyweghen, Smidl

Wypowiedzi po meczu PGE Skry z Lindemans Aalst

PGE Skra pokonała w kolejnym meczu turnieju Ligi Mistrzów w Bełchatowie Lindemans Aalst 3:1. Wypowiedzi kapitana PGE Skry Grzegorza Łomacza, atakującego Dusana Petkovicia, który w czwartek obchodzi urodziny oraz zawodnika Lindemans Aalst – Simona van de Voorde.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*