Skład reprezentacji Polski na MŚ w Pokljuce

Biuro Prasowe Polski Związek Biathlonu tekst i plakat , zdjęcie archiwalne

Trenerzy Michael Greis oraz Anders Bratli powołali skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Pokljuce (10-21 lutego). Do Słowenii wybierze się pięć biathlonistek oraz czterech biathlonistów. W tym gronie nie mogło zabraknąć mistrzyń Europy Moniki Hojnisz-Staręgi oraz Kamili Żuk.

Polki z bardzo dobrej strony pokazały się w zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Europy w Dusznikach-Zdroju. Monika Hojnisz-Staręga wygrała bieg indywidualny, Kamila Żuk nie dała szans rywalkom w biegu pościgowym. Obie w doskonałych humorach rozpoczęły już w niedzielę zgrupowanie w Obertilliach. Dzisiaj dołączy do nich pozostała część kadry powołanej do udziału w Mistrzostwach Świata.

Oprócz Hojnisz-Staręgi i Żuk są to Kinga Zbylut, Anna Mąka i Joanna Jakieła. W rywalizacji mężczyzn Polskę reprezentować będą Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Marcin Szwajnos i Tomasz Jakieła. Ten ostatni jako jedyny spośród dziewięciorga kadrowiczów będzie debiutował w zawodach rangi mistrzostw świata.

Obóz w Obertilliach potrwa tydzień. Mistrzostwa Świata w Pokljuce rozpoczną się 10 lutego od wyścigu sztafet mieszanych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*