Alan Madaliński podpisał kontrakt z Miedzią

Biuro Prasowe MKS Miedź Legnica S.A. tekst , zdjęcia B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu

Duży talent z Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica, uzdolniony bramkarz Alan Madaliński, podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z naszym klubem.

16-letni Madaliński wyróżniał się w rozgrywkach młodzieżowych. Atutami młodego golkipera są decyzyjność oraz refleks i błyskotliwość w grze na linii. Zawodnik dobrze odnajduje się w sytuacjach jeden na jednego, a także posiada cenną u bramkarzy zdolność bardzo szybkiego reagowania na zmieniającą się sytuację boiskową.

– Predyspozycje bramkarskie, które posiada są bardzo perspektywiczne. Ale oprócz specjalistycznych dla swojej pozycji umiejętności, Alan jest przede wszystkim niezwykle świadomym sportowcem. Każdą wolną chwilę poświęca na indywidualny rozwój. Uczęszcza na dodatkowe zajęcia z akrobatyki, poprawiające ogólną sprawność oraz dodatkowe zajęcia bramkarskie. Interesuje się treningiem mentalnym, dużo czyta na temat rozwoju sportowców, na tematy psychologii sportu. Dostosowuje też codzienną dietę do tego, aby jego organizm był bardzo dobrze przygotowany. Mamy nie tylko zdolnego bramkarza, ale też pełnego profesjonalistę, który jest sportowcem 24 godziny na dobę – podkreślił Tomasz Syska, dyrektor Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.

Dobrą postawą w rozgrywkach młodzieżowych Madaliński zapracował na zaproszenie na treningi pierwszego zespołu zielono-niebiesko-czerwonych, wypadając obiecująco na tle drużyny seniorskiej. Klub docenił utalentowanego bramkarza, podpisując z nim profesjonalny, trzyletni kontrakt.

– Jestem zadowolony z możliwości reprezentowania Miedzi w kolejnych sezonach. Cieszę się z podpisania kontraktu, ale podchodzę do tego spokojnie. Staram się odstawić na bok wszystkie związane z tym emocje. To mój pierwszy kontrakt, dlatego motywacja do jeszcze cięższej pracy jest u mnie ogromna. Chcę codziennie pokazywać na treningach swoje umiejętności. Jestem bardzo zadowolony, że miałem możliwość trenowania w pierwszym zespole. Otrzymałem wiele cennych porad od trenerów i bardziej doświadczonych bramkarzy. To dla mnie cenne doświadczenie na przyszłość – powiedział Alan Madaliński po podpisaniu umowy.

Przypomnijmy, że wcześniej profesjonalne kontrakty z naszym klubem podpisali też inni 16-latkowie z Akademii Piłkarskiej Miedzi: Hubert Kwolek i Korneliusz Karolczak. W tej chwili obaj wychowankowie Miedzi trenują z pierwszym zespołem i występują w zimowych sparingach naszej 1-ligowej drużyny.

– To bardzo ważna chwila dla akademii i klubu. Kornel Karolczak i Hubert Kwolek wyznaczyli nowe trendy, pokazując, że idzie młodzież, wychowankowie klubu. Bardzo się z tego cieszymy. Osobiście cieszę się nie tylko jako dyrektor akademii, ale też jako człowiek. Z uwagi na to, że jest to bardzo ważna chwila w życiu tego młodego człowieka i jego rodziców. Przez wszystkie lata wspólnie pracowali na to, aby osiągnąć sukces. Dzisiaj wykonują na tej drodze bardzo ważny pierwszy krok, podpisując profesjonalny kontrakt. Mam nadzieję, że jest to etap do tego, aby Alan w niedalekiej przyszłości zawitał do pierwszego zespołu. Trzymam kciuki za jego rozwój i za to, aby został bardzo dobrym sportowcem, świadomym człowiekiem i przy tym dbał o swoją edukację – dodał dyrektor Syska.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*