Juniorki #VolleyWrocław Mistrzyniami Dolnego Śląska!

Biuro Prasowe #VolleyWrocłąw tekst i zdjęcie  Krystian Janisz

W Dolnośląskiej Lidze Juniorek medale został właśnie rozdane. Na siatkarki #VolleyWrocław nie było mocnych w sezonie 2020/2021. Młode adeptki tego sportu dzięki zdobyciu mistrzostwa województwa zapewniły sobie awans do dalszej rundy, tj. fazy centralnej – z pierwszego miejsca.

W sobotę juniorki rozegrały pojedynek z KS Olimpią Jawor. Już przed meczem były pewne zwycięstwa w Dolnośląskiej Lidze Juniorek, bowiem nad drugą drużyną miały cztery punkty przewagi. Podopieczne trenera Rafała Błaszczyka przystąpiły do spotkania niezwykle zmotywowane i pewne siebie pomimo okrojonego składu. Już w pierwszym secie ukazały swoje doświadczenie wygrywając do 10. Drugi set zakończył się podobnym wynikiem (25:11). W trzeciej partii przypieczętowały zwycięstwo 25:13.

Siatkarki #VolleyWrocław zdominowały te rozgrywki. Przez dziesięć kolejek były niepokonane! Statystyki wyglądają równie imponująco: dwadzieścia dziewięć punktów zapisanych w ligowej tabeli, trzydzieści wygranych setów oraz tylko pięć straconych. Nad drugą Akademią Siatkówki AZS AWF SMS Wrocław uzyskały cztery „oczka” przewagi. Brązowe medale powędrowały do MKS IgnerHome Volley Świdnica.

Dobrze jest wygrywać. Cieszę się, że w najstarszej kategorii młodzieżowej zajęliśmy pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku. W dobrym stylu wygraliśmy wszystkie mecze. Ten ostatni mecz też był dobry w naszym wykonaniu. My na pewno mamy nad czym jeszcze pracować, ale uważam, że zespół robi duże postępy. Nawet na przestrzeni ostatnich kilku, kilkunastu tygodni zrobiliśmy postęp. Dość powiedzieć, że z tym samym zespołem z Jawora, kilkanaście tygodni temu mecz wyglądał nieco inaczej. Dzisiaj mimo tego, że graliśmy w nieco okrojonym składzie, to dziewczyny były dobrze przygotowane pod względem motywacyjnym i fizycznym. Były takie fragmenty kiedy widać było, że mają duża radości z gry, szukały ciekawych rozwiązać w ataku. Możemy być zadowoleni z tego meczu i tej drużyny. – powiedział Rafał Błaszczyk, trener juniorek #VolleyWrocław

Reprezentantki #VolleyWrocław w marcu powalczą na szczeblu centralnym, czyli w ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Do kolejnego etapu wychodzą z pierwszego miejsca. Tam czekają na nich inne kluby z całego kraju.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*