Strzelecki popis w Nowinach

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobieca ) tekst , zdjęcie archiwalne

Po tygodniu oczekiwań wreszcie udało nam się zmierzyć z GKS Katowice. Głodne bramek zielono-czarne nie miały litości dla sparingowych rywalek i rozbiły je aż 6:1.

– Oczekujemy dobrego meczu i motywacji obu zespołów. GKS Katowice to klasowa drużyna, która ma w swoich szeregach utalentowane zawodniczki, którym będziemy chciały się przeciwstawić – mówiła przed niedzielnym sparingiem nasza kapitan, Natasza Górnicka.

Na pierwszego gola w rozgrywanym w pod kieleckich Nowinach spotkaniu musieliśmy czekać do 25. minuty. Właśnie wtedy w zamieszaniu pod bramką rywala po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnie odnalazła się Małgorzat Grec, która tym samym trafiła na 1:0. Na tym etapie meczu praktycznie nie schodziliśmy z połowy katowiczanek, ale brakowało nam skuteczności przy finalizacji akcji. Ostatecznie więc na przerwę zeszliśmy z jednobramkową zaliczką.

Tuż po powrocie na murawę to ponownie Małgorzata Grec miała świetną okazję do podwyższenia prowadzenia. Piłka po jej strzale odbiła się jednak od słupka, co bez skrupułów wykorzystała Nikola Karczewska, która dobiegła do futbolówki i skierowała ją do siatki. Chwilę później nasza przewaga się podwoiła, a na listę strzelczyń wpisały się kolejno Ewelina Kamczyk i Emilia Zdunek.

Taka zaliczka tylko dodała nam motywacji do kolejnych ataków. Te się opłaciły, bo w 64. minucie na 5:0 trafiła Roksana Ratajczyk, która po przerwie zmieniła na boisku Jolantę Siwińską. W 77. minucie za sprawą tej, która taki numer nosi na plecach, a więc Mai Osińskiej, było już 6:0. Katowiczanki stać było jedynie na bramkę honorową – zdobyła ją w minucie 81. Klaudia Maciążka.

W samej końcówce skompletować dublet mogła jeszcze Roksana Ratajczyk, która nie wykorzystała jednak rzutu karnego. Ostatecznie więc pokonaliśmy GieKSę 6:1, a tym samym zanotowaliśmy drugą sparingową wygraną w tym okresie przygotowawczym.

GKS Katowice – GKS Górnik Łęczna 1:6 (0:1)

Bramki: Maciążka 81’ – Grec 25’, Karczewska 49’, Kamczyk 51’, Zdunek 58’, Ratajczyk 64’, Osińska 77’.

Górnik: Palińska (64’ Zielińska) – Dyguś (60’ Rżany), Górnicka, Zawadzka (64’ Kazanowska), Zając (46’ Niedbała), Siwińska (46’ Ratajczyk), Grec (60’ Kaczor), Hmirova (46’ Rapacka), Zdunek (66’ Osajkowska), Kamczyk (60’ Głąb), Karczewska (64’ Osińska).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*