Śląsk Wrocław wygrał Turniej o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U12

Biuro Prasowe Śląsk Wrocław tekst i zdjęcie

Śląsk Wrocław U12 zwyciężył w Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Wrocławianie zaprezentowali wysoką formę na przestrzeni całych zawodów i zasłużenie zdobyli główną nagrodę.

Trójkolorowi już podczas wojewódzkich eliminacji wyróżniali się na tle swoich przeciwników. W drodze do warszawskiego turnieju finałowego pokonali między innymi rówieśników z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia Lubin.

Zespół prowadzony przez trenerów Krzysztofa Franczaka i Mariusza Blecharza rozpoczął zmagania od fazy grupowej. Początki nie były łatwe, ponieważ swój pierwszy mecz wrocławianie zremisowali z Beniaminkiem Profbud Krosno 2:2 i o zwycięstwie WKS-u przesądziły dopiero rzuty karne. W kolejnych spotkaniach piłkarze Śląska wygrywali już jednak pewnie – z MUKS-em CWZS Bydgoszcz (2:0) i Górnikiem Zabrze (1:0) – zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce w grupie.

Ćwierćfinał z Tarnovią Tarnów to prawdziwy pokaz siły zawodników akademii Śląska i zwycięstwo aż 5:0. W półfinale zmierzyli się z UKS AP Reissa Poznań, pokonując poznaniaków 1:0 po golu Dominika Kleczewskiego. Na Trójkolorowych w finale czekał już zespół Korony Kielce. Po wyrównanym początku młodzi piłkarze Śląska nie dali rywalom żadnych szans, zwyciężając 6:0. Bramki dla WKS-u zdobyli: Bartosz Bremer (dwie), Dominik Kleczewski, Tymoteusz Gabryś, Filip Kędra i Mateusz Moskaluk.

– Widzę tutaj wielką zasługę trenerów. Krzysztof Franczak i Mariusz Blecharz pracują z młodszymi rocznikami Śląska już od wielu lat i przyniosło to efekt w postaci wyróżnień indywidualnych, jak i stylu gry. Cieszymy się, że co roku nasze zespoły znajdują się w czołówce turniejów w tej kategorii wiekowej. To dobry prognostyk na przyszłość dla dalszej pracy całej akademii – podkreśla Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław.

Sukces drużyny przełożył się także na wyróżnienia indywidualne. Nagrodę dla najlepszego bramkarza zgarnął Tomasz Pytlak, najlepszym strzelcem turnieju został Dominik Kleczewski, a dla najlepszym zawodnikiem wybrano Mateusza Moskaluka.

– Pierwszy mecz to przede wszystkim duży stres i emocje. Zremisowaliśmy, tracąc dwa gole, czego prawdę mówiąc się nie spodziewaliśmy, bo w przekroju całego turnieju eliminacyjnego i finałów, straciliśmy łącznie cztery bramki. W kolejnych spotkaniach z pewnością wyglądało to już lepiej. W fazie pucharowej mieliśmy założenie, że każdy mecz jest dla nas jak finał. Bardzo istotna była dla nas silna kadra i wsparcie rezerwowych. Każdy zawodnik, który wchodził na boisko, dawał odpowiednią jakość i pomogło nam to zwyciężyć – podsumowuje Krzysztof Franczak, trener zespołu U12.

Drużyna Śląska Wrocław U12 w Turnieju o Puchar Prezesa PZPN wystąpiła w składzie: Tomasz Pytlak, Jakub Litwin, Dominik Kleczewski, Bartosz Szywała, Bartosz Bremer, Mateusz Moskaluk, Tymoteusz Gabryś, Adam Stój, Filip Kędra, Ignacy Czarkowski.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*