Udanie zakończyć siatkarski maraton

Biuro Prasowe #VolleyWrocław tekst i zdjęcia Krystian Janisz

To był wymagający tydzień dla siatkarek #VolleyWrocław. Do tej pory stoczyły dwa, pięciosetowe pojedynki. Przed nimi jeszcze niedzielne starcie z Grupą Azoty Chemik Police. Goście są w dobrych nastrojach, ponieważ w piątek wywalczyły awans do Final Four Pucharu Polski.

Policzanki po zwycięstwie 3:2 jadą do Nysy. Zanim „dostały” bilet do półfinału musiały o niego powalczyć. W hali na Podpromiu w ćwierćfinale doszło do starcia finalistów ostatnich dwóch edycji: Developresu SkyRes Rzeszów oraz Grupy Azoty Chemik Police. Stawka meczu wyraźnie sparaliżowała oba zespoły w inauguracyjnej partii, co wyraźnie odbiło się na grze w ataku. Po dwóch setach był remis 1 do 1 (25:19, 19:25). W trzecim gra toczyła się na przewagi (26:28). W czwartej partii od samego początku Developres narzucił swój styl gry, dyktują warunki do końca tej rozgrywki. Tym samym doprowadził do tie-breaka. W nim przez większość czasu trwała zacięta walka akcja za akcję, punkt za punkt. Dopiero w końcówce Chemik odskoczył na dwa „oczka” i przypieczętował awans do Final Four. W lidze policzanki zajmują piątą pozycję (przed nimi jeszcze dwa zaległe spotkania). Od początku tego roku wygrały wszystkie cztery ligowe mecze.

Dla wrocławianek półfinał w ramach TAURON Pucharu Polski był równie blisko. Pojedynek z E.Leclerc Moya Radomka Radom trwał pięć setów, ponad dwie godziny i obfitował w kilka zwrotów akcji. Podopieczne trenera Dawida Murka dwukrotnie – w trzecim oraz piątym secie – miały szansę na zwycięstwo, a zarazem wyjazd do Nysy. Ostatecznie więcej szczęścia w końcówce miały radomianki. #VolleyWrocław w poniedziałek rywalizował z Polskimi Przetworami Pałac Bydgoszcz w ramach 19.kolejki. Z województwa kujawsko-pomorskiego siatkarki wywiozły jeden punkt. Ostatnie dni spędziły na jakże niezwykle ważnej regeneracji i analizie niedzielnego przeciwnika.

Sztab bardzo dba o nasze zdrowie i regenerację także nie czujemy zmęczenia. Jesteśmy bardzo bojowo nastawione na ten mecz. Chcemy wykorzystać te emocje, które zostały nam po ostatnim spotkaniu. Użyjemy ich do zwiększenia naszej motywacji, wykorzystania jako pozytywnego bodźca, aby wygrać ten mecz. Skupiamy się na naszej drużynie, to jest najważniejsze. Chcemy pokazać się tak jak w Radomiu, a nawet i lepiej. Celem zawsze jest zdobyć jak najwięcej punktów. Będziemy walczyć do końca! – zapowiedziała Izabella Rapacz, atakująca drużyny #VolleyWrocław

Mecz z Grupą Azoty Chemik Police już w niedzielę. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 17:30. Transmisję przeprowadzi telewizja Polsat Sport. Szkoły biorące udział w ramach Migra Liga Szkół będą mogły zdobyć kolejne punkty do klasyfikacji. Wystarczy zrobić zdjęcie podczas kibicowania i wysłać je. Więcej szczegółów na temat projektu dostępne jest na stronie www.volleywroclaw.pl w zakładce „Migra Liga Szkół”. Zgodnie z panującymi obostrzeniami spotkania sportowe odbywają się bez udziału publiczności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*