Karol Szymkowiak nowym bramkarzem Wisły Płock

Biuro Prasowe Wisła Płock tekst i zdjęcie Michał Łada

Nowym bramkarzem Wisły Płock został Karol Szymkowiak. 21-latek szeregi Nafciarzy zasilił na zasadzie wypożyczenia z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski do końca sezonu 2020/2021, a w umowie transferowej znalazła się opcja pierwokupu.

Urodzony 24 stycznia 2000 roku w Katowicach Szymkowiak w rundzie jesiennej obecnych rozgrywek reprezentował barwy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (10 występów w III lidze oraz 1 w Pucharze Polski z Wisłą Kraków), do którego latem trafił z Miedzi II Legnica (4 występy w III lidze). Ponadto w przeszłości występował w drużynach juniorskich Legii Warszawa, Stadionu Śląskiego Chorzów i Wyzwolenia Chorzów.

– Szymkowiak został do nas sprowadzony z myślą o rywalizacji o numer dwa w bramce Wisły Płock. Karol to chłopak obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi i dysponujący przy tym sporym potencjałem. Za sobą ma udaną rundę jesienną w barwach KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w III lidze, jako bramkarz-młodzieżowiec – powiedział Paweł Magdoń, dyrektor sportowy naszego klubu.

– Przyznam, że nie spodziewałem się tego transferu w tym momencie. Myślałem bardziej nad latem, ale cieszę się, z tego gdzie trafiłem. Dobrze będzie na treningach podglądać bramkarzy z ekstraklasy, bo jest to jednak dla mnie pewna nowość. Wiem, nad czym mam pracować i co muszę zrobić, żeby walczyć o drugie miejsce w bramce, a co czas przyniesie, zobaczymy. Moim atutem jest gra nogami, ale generalnie nie czuję się gorszy w żadnym aspekcie bramkarskim. Zawsze są jednak rzeczy do poprawy, ale przychodzę tutaj po to, żeby nadrobić te braki i pokazać się jak z najlepszej strony – dodał Karol Szymkowiak, nowy bramkarz Wisły Płock.

Karol, witamy na pokładzie i życzymy powodzenia!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*