Juniorki młodsze wicemistrzyniami Dolnego Śląska

Biuro Prasowe #VolleyWrocław tekst i zdjęcia Krystian Janisz

To już drugi tytuł #VolleyWrocław w kategoriach młodzieżowych w tym sezonie. Nie tak dawno z mistrzostwa Dolnego Śląska cieszyły się juniorki. Teraz srebrny medal zdobyły juniorki młodsze.

W sobotę odbyła się ostatnia, osiemnasta kolejka Dolnośląskiej Ligi Juniorek Młodszych. Walka o mistrzowskie tytuły toczyła się do samego końca. Ostatecznie wicemistrzyniami zostały siatkarki #VolleyWrocław. Brąz powędrował do MKS IgnerHome Volley Świdnica, a złoto zawisło na szyjach siatkarek Akademii Siatkówki AZS AWF SMS I WROCŁAW. Co ciekawe różnica między pierwszym, a drugim miejscem wyniosła zaledwie jeden punkt! To drugi tytuł wicemistrzowski dla #VolleyWrocław w ciągu dwóch lat.

Wrocławianki zwyciężyły trzynaście z szesnastu spotkań. Łącznie na swoim koncie zapisały 41 punktów. Zagłębiając się w statystyki, siatkarki wygrały 44 sety, tylko w 10 musiały uznać wyższość rywalek. Pierwszą fazę przeszły wyjątkowo pewnie, a liderowanie tabeli straciły dopiero w rundzie rewanżowej.

Cieszymy się, że po raz kolejny stajemy na podium Mistrzostw Dolnego Śląska. Przed sezonem na pewno aspiracje były jeszcze większe, ale nie zmienia to faktu, że awansowałyśmy do ćwierćfinałów mistrzostw Polski i tam również zamierzamy pokazać na co nas stać i walczyć w każdym meczu. Przed sezonem miałyśmy jasno określony cel, jakim był medal w województwie. Oczywiście kilka meczów nie do końca poszło po naszej myśli, ale to jeszcze bardziej zmotywowało nas jako drużynę do poprawy tego, co wcześniej nie wychodziło – zaznaczyła Joanna Chorąża, kapitan juniorek młodszych #VolleyWrocław

Rywalizacja w dolnośląskiej lidze zakończyła się nie tylko medalem, ale także awansem do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. Jak podkreśla kapitan Joanna Chorąża pierwszy przedsezonowy cel został spełniony. Siatkarki stają teraz przed kolejnym wyzwaniem. Pełne motywacji będą chciały jak najlepiej zaprezentować się na ogólnopolskiej arenie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*