Górniczki zagrały z Hiszpanią. Euro jednak bez biało-czerwonych

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobieca ) tekst , zdjęcie archiwalne

Przegraną 0:3 zakończył się ostatni mecz reprezentacji Polski w kwalifikacjach do mistrzostw Europy Anglia 2022. Na murawie w Madrycie zaprezentowały się trzy zawodniczki naszego zespołu.

W pierwszym składzie biało-czerwonych znalazły się dwie nasze zawodniczki: Ewelina Kamczyk i Nikola Karczewska, dla której był to debiut w wyjściowej jedenastce reprezentacji Polski.

Początek spotkania był w wykonaniu Polek bardzo dobry. Co prawda po rzucie rożnym w piątej minucie podopiecznym Miłosza Stępińskiego zabrakło nieco dokładności, ale co równie ważne, Polki świetnie ustawiały się w defensywie. Wynik bezbramkowy utrzymał się do 25. minuty. Właśnie wtedy Katarzynę Kiedrzynek pokonała Esther. Chwilę później doskonałą szansę do wyrównania miała Joanna Wróblewska, ale kapitalną interwencją popisała się Panos. Ostatecznie do przerwy więcej goli nie padło.

W drugiej połowie Hiszpanki pewnie kontrolowały boiskowe wydarzenia, praktycznie nie dopuszczając Polek pod swoje pole karne. Mimo to drugi gol dla gospodyń padł dosyć późno, bo dopiero w 69. minucie. Na listę strzelczyń po raz drugi wpisała się Esther Gonzalez.

Już przy wyniku 2:0, w minucie 80., na murawie zameldowała się kolejna z naszych zawodniczek, Emilia Zdunek. Wkrótce potem Hiszpanki zadały ostateczny cios, a na 3:0 po strzale głową trafiła Maria Leon.

Biało-czerwone musiały więc przełknąć gorycz porażki i pożegnać się z marzeniami o występie na przyszłorocznym Euro w Anglii.

Hiszpania – Polska 3:0 (1:0)

Bramki: Esther 25’, 69’, Leon 87’.

Polska: Kiedrzynek – Rompa (73’ Buszewska), Matysik, Mesjasz, Dudek, Chudzik (62’ Wiankowska), Kamczyk (73’ Zawistowska), Achcińska (80’ Grzywińska), Wróblewska (80’ Zdunek), Grabowska, Karczewska.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*