Marcin Zawół wicemistrzem świata juniorów młodszych w biegu pościgowym

Biuro Prasowe Polski Związek Biathlonu tekst i zdjęcie

Tytułem wicemistrza świata juniorów młodszych w biegu pościgowym może od dzisiaj legitymować się Marcin Zawół. Polak w zawodach rozgrywanych w Obertilliach przegrał tylko z Denisem Irodowem z Rosji.

Z grona reprezentantów Polski najlepszą pozycję na starcie miał Jan Guńka, który w sprincie zajął trzecie miejsce. Zawodnik z Kościeliska pudłował i stracił swoją pozycję. Z siedmioma karnymi rundami dotarł do mety na dziewiątym miejscu. W zdobyciu medalu wyręczył go drugi z naszych reprezentantów. Marcin Zawół rozpoczął co prawda rywalizację od pudła, ale mimo to awansował z piątego miejsca na trzecie. Po ostatnim strzelaniu przesunął się jeszcze o jedną pozycję i zapewnił sobie srebrny medal. Dla zawodnika MKS Karkonosze Jelenia Góra to drugi juniorski medal na arenie międzynarodowej. Rok temu podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich wywalczył złoto w biegu sprinterskim.

We wcześniej rozegranych biegach kobiecych ósme miejsce w biegu pościgowym juniorek wywalczyła Joanna Jakieła. W tym samym wyścigu trzynasta była Magda Piczura. Również trzynasta, ale wśród juniorek młodszych finiszowała Anna Nędza-Kubiniec.

Mistrzostwa zakończą się biegami sztafetowymi, które zaplanowano na piątek (jun. mł.) oraz sobotę (jun.).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*