Warcianki U15 przegrywają na wyjeździe

Informacja prasowa Warta Poznań Lejdis tekst i zdjęcia @Michał Kościelak

Niestety nie zaliczymy inauguracji sezonu w Centralnej Lidze Juniorek U15 do zbyt udanych. Wracamy z Gdańska z cennym doświadczeniem, dobrą lekcją i dobrą grą, bo piłkarsko wyglądało to na dobrym poziomie.
Po dobrej pierwszej połowie, konsekwentnej grze i świetnej postawie całej defensywy na tablicy wyników utrzymywał się remis. Zarówno jeden jak i drugi zespół stwarzał sobie sytuacje podbramkowe. Gospodynie spotkania szukały gry z kontry i uruchomienia szybkiej linii ataku, ale na posterunku były nasze defensorki, które wzajemnie się uzupełniały.
Decydujący moment meczu to 50 minuta spotkania, w której pani sędzia podyktowała rzut karny a czerwoną kartkę ujrzała jedna z naszych obrończyń. Gdańszczanki wyszły na prowadzenie i konsekwentnie chciały podwyższać rezultat spotkania. Niespełna kilka minut później po raz kolejny do “11” podchodziły gospodynie, niecelny strzał dodał nam wiary i zdecydowanie odważniej doprowadzaliśmy do sytuacji podbramkowych.
Gra w osłabieniu coraz częściej dawała o sobie znać lecz dzielnie walczyliśmy o każdy centymetr boiska. Przy stanie 2-0 dla rywalek zdobyliśmy bramkę kontaktową po rzucie wolnym wykonywanym przez Matyldę Kościelak i dobitce Marysi Golec. Mimo przegranej 1-4 traktujemy ten mecz jako cenną lekcję.
Cała drużyna pokazała dobry futbol, chcieliśmy grać piłką i szukaliśmy swoich szans. Jesteśmy zadowoleni z postawy i konsekwentnej gry. Była walka i odważne pojedynki.
Walczymy dalej, wyciągamy wnioski i ciężko pracujemy bo już za tydzień kolejne spotkanie.
Gratulujemy rywalkom 3 punktów i życzymy powodzenia w dalszych meczach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*