Arged BMSlam Stal – Pszczółka Start (2): Świetny mecz! Remis w serii , Enea Zastal – PGE Spójnia (2): Mistrzowie blisko półfinału

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst i film , zdjęcia Andrzej Romański/EBL

Świetny mecz ćwierćfinałowy play-off Energa Basket Ligi w Ostrowie Wielkopolskim! Pszczółka Start Lublin pokonała ostatecznie Arged BMSlam Stal 100:94 i doprowadziła do remisu w serii!

Lepiej w to spotkanie weszli przyjezdni, którzy głównie dzięki Romanowi Szymańskiemu prowadzili 11:5. Nawet gdy straty starali się odrabiać Jakub Garbacz i Josip Sobin, to swoje trafienia notował Martins Laksa. Po późniejszych akcjach Devina Searcy’ego Pszczółka Start miała dziewięć punktów przewagi! Ostrowianie krok po kroku zmniejszali różnicę, a niezwykle ważne było wejście Denzela Anderssona. Arged BMSlam Stal miała serię 12:0, a po rzutach Marka Ogdena prowadziła 25:22 po 10 minutach. W drugiej kwarcie gospodarze uciekali nawet na dziewięć punktów, ale trójkami reagowali Laksa oraz Łączyński. Zespół trenera Igora Milicicia miał inicjatywę w ofensywie, chociaż lublinianie robili wszystko, aby ciągle być blisko przeciwników. Ostatecznie do remisu doprowadził Sherron Dorsey-Walker. Dzięki akcji 2+1 Jamesa Florence’a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 54:53.

Trzecia kwarta była niezwykle zacięta, a sytuacja zmieniała się właściwie co akcję. Pszczółka Start potrafiła wychodzić na prowadzenie dzięki rzutom Thomasa Davisa, ale za chwilę w lepszej sytuacji byli gospodarze po trafieniu Marka Ogdena. Dopiero później Andersson i Florence sprawiali, że ostrowianie uciekli na osiem punktów. Dustin Ware i Mateusz Dziemba odrabiali straty, dlatego po 30 minutach było tylko 79:77. Kolejna część meczu była bardzo podobna, czyli wyrównana. Wsady Searcy’ego i rzut Dorsey-Walkera dawały cztery punkty przewagi ekipie trenera Davida Dedka. Do remisu po chwili doprowadził jednak Smith! Końcówka należała do Pszczółki Startu, która mogła liczyć na zimną krew na linii rzutów wolnych takich graczy jak Davis, Dorsey-Walker oraz Searcy. Ostatecznie lublinianie wygrali 100:94!

Najlepszym strzelcem gości był Martins Laksa z 22 punktami i 3 asystami. Mark Ogden rzucił dla gospodarzy 18 punktów.

W serii do trzech zwycięstw pomiędzy Arged BMSlam Stalą a Pszczółką Start jest remis 1-1. Mecz nr 3 we wtorek o godz. 20:00. Transmisja w Emocje.TV.

Enea Zastal – PGE Spójnia (2): Mistrzowie blisko półfinału

Enea Zastal BC Zielona Góra po raz drugi pokonał PGE Spójnię Stargard w ćwierćfinale Energa Basket Ligi – tym razem 89:74. To oznacza, że mistrzom brakuje tylko jednego zwycięstwa do awansu do półfinału.

Początek spotkania był nerwowy, ale jednocześnie wyrównany. Po późniejszej akcji Raymonda Cowelsa PGE Spójnia miała cztery punkty przewagi, chociaż po zaledwie chwili Łukasz Koszarek doprowadził do wyrównania. Stargardzianie nie dawali za wygraną i mogli liczyć na skuteczność Filipa Matczaka. Ostatecznie dzięki trafieniu Jaya Threatta przyjezdni prowadzili już 23:15. W drugiej kwarcie obie drużyny miały małe problemy z konstruowaniem akcji w ataku, a to była dobra sytuacja dla stargardzian. M.in. dzięki zagraniom Nicka Fausta różnica wynosiła aż 10 punktów. Następnie nie do zatrzymania był także Jay Threatt – po jego akcji pierwsza połowa zakończyła się niespodzianką i prowadzeniem PGE Spójni 42:30.

Od początku trzeciej kwarty bardzo aktywni byli Geoffrey Groselle oraz Skyler Bowlin, co pozwoliło gospodarzom trochę zmniejszyć straty. Po późniejszej kontrze wykończonej przez Rolandsa Freimanisa Enea Zastal przegrywał już tylko czterema punktami. Skończyło się na serii 13:0, a po trójkach Richarda zespół trenera Żana Tabaka miał już przewagę. Faust i Matczak zmieniali jeszcze sytuację, ale kolejny rzut z dystansu Richarda dał remis 57:57 po 30 minutach. W czwartej kwarcie zielonogórzanie zanotowali serię 10:0 – można powiedzieć, że był to przełomowy fragment spotkania. Po późniejszej trójce Koszarka przewaga tej ekipy urosła aż do 15 punktów. Drużyna trenera Marka Łukomskiego z kolei całkowicie zatrzymała się w ataku i w obronie, nie było w stanie nawiązać już rywalizacji. Mistrzowie zwyciężyli ostatecznie 89:74.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Kris Richard z 19 punktami, 6 zbiórkami i 5 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Jay Threatt – zdobył 16 punktów, 8 asyst i 7 zbiórek.

Enea Zastal BC Zielona Góra prowadzi z PGE Spójnią Stargard 2-0 w serii do trzech zwycięstw. Mecz nr 3 w poniedziałek od 20:00 w serwisie Emocje.TV.

Chris Smith MVP lutego i marca

Chris Smith z Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp. został wybrany przez Energa Basket Ligę najlepszym zawodnikiem rozgrywek w lutym i marcu. W nagrodę przed meczem swojej drużyny z Pszczółką Startem Lublin otrzymał wysokiej klasy zegarek marki Aerowatch.

Arged BMSlam Stal wygrała pięć z ośmiu rozegranych spotkań w lutym i w marcu w sezonie zasadniczym – pokonała Legię, MKS, Polski Cukier, Enea Astorię i Enea Zastal. Najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem zespołu trenera Igora Milicicia był Chris Smith. Amerykanin zdobywał średnio 18,9 punktu, 4,3 zbiórki i 2,1 asyst na mecz, co przekładało się na eval na poziomie 21,2.

Smith w nagrodę przed meczem Arged BMSlam Stal – Pszczółka Start otrzymał wysokiej klasy zegarek marki Aerowatch.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*