Robert Makarewicz trenerem GKS Górnika Łęczna

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobieca)

Robert Makarewicz został nowym szkoleniowcem naszego zespołu. Swoją funkcję będzie pełnił już od najbliższego meczu ligowego z Akademią Piłkarską LOTOS Gdańsk.

– Bardzo się cieszę, że Zarząd Klubu mi zaufał. Obejmuję niezwykle perspektywiczny zespół, który jest mieszanką rutyny z młodością. Zawodniczki są bardzo chętne do pracy i pełne zapału. Wierzę, że jesteśmy w stanie walczyć o najwyższe cele. W tym sezonie tymi priorytetami będą dla nas przede wszystkim pogoń za aktualnym liderem tabeli Ekstraligi, bo wciąż mamy matematyczne szanse na mistrzostwo oraz walka o Puchar Polski – powiedział nowy szkoleniowiec tuż po podpisaniu umowy.

Robert Makarewicz pracował dotychczas jako trener Mobilnej Akademii Młodych Orłów w województwie lubelskim. Jako szkoleniowiec prowadził wcześniej m.in. takie kluby jak MKS Lewart Lubartów, Powiślak Końskowola, Hetman Gołąb, czy Garbarnia Kurów. Posiada licencję trenerską UEFA A. Jego asystentem w naszej drużynie będzie trener Paweł Kamiński.

– W mojej pracy najważniejsza jest dla mnie sumienność, pracowitość i kreatywność zawodniczek – jeśli zaproponują coś wychodzącego poza jakiekolwiek ramy, absolutnie tego nie zganię, a wesprę. To klucz do tego, by stworzyć kolektyw, który od pierwszej do ostatniej minuty będzie grał z pełnym zaangażowaniem i polotem. Bardzo cenię sobie również uczciwość na treningach i wkładanie w nie stu procent swoich możliwości – opisuje Robert Makarewicz.

Pierwszym meczem, w którym trener Makarewicz poprowadzi zielono-czarne będzie niedzielne starcie z Akademią Piłkarską LOTOS Gdańsk w ramach 16. kolejki Ekstraligi.

Sztab szkoleniowy GKS Górnika Łęczna:

Robert Makarewicz – I trener

Paweł Kamiński – asystent trenera

Sergiusz Prusak – trener bramkarek

Paweł Woliński – trener przygotowania motorycznego

Marcin Lenart – fizjoterapeuta

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*