Zwycięstwa Arged BMSlam Stali i Enea Zastalu (Wideo)

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , zdjęcia Rafał Jakubowicz/EBL

Duże emocje! Arged BMSlam Stal prowadzi z Legią

Spore emocje w Arenie Ostrów! Ostatecznie Arged BMSlam Stal pokonała Legię Warszawa 85:80 i prowadzi 1-0 w półfinale Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był dość wyrównany, chociaż to Legia lepiej go rozpoczęła. Inicjatywę przejęli jednak ostrowianie, którzy mogli liczyć na Jamesa Florence’a oraz Chrisa Smitha. Rozkręcał się jednak Grzegorz Kulka, a ważne akcje kończył też Nickolas Neal. Ostatecznie dzięki trójce Benjamina Didier-Urbaniaka po 10 minutach było 24:20. Od początku drugiej kwarty Arged BMSlam Stal odrabiała straty, a dzięki trójce Marka Ogdena przegrywała już tylko punktem. Po chwili Smith doprowadził do remisu, a na prowadzenie wyprowadzał tę ekipę Ogden. Mecz ponownie był zacięty, a drużyna mająca przewagę zmieniała się właściwie co rzut. Dzięki rzutom wolnym Lestera Medforda pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:48.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego potrafił wyjść na czteropunktowe prowadzenie po zagraniu Grzegorza Kulki. Po chwili wszystko zmieniali jednak ponownie James Florence oraz Chris Smith. Po trójce tego pierwszego zespół z Ostrowa uciekał już na siedem punktów i w ataku wyglądał coraz lepiej. Ostatecznie na zakończenie tej części meczu było 69:63. W kolejnej kwarcie ekipa trenera Igora Milicicia skupiła się na obronie przewagi. Po zagraniu Ogdena wzrosła ona w pewnym momencie do dziewięciu punktów. Legia nie zamierzała się poddawać – dzięki trafieniu z dystansu Jamela Morrisa różnica wynosiła już tylko dwa punkty. Do samego końca były spore emocje. Zespół z Warszawy mógł doprowadzić do dogrywki, ale ważnej trójki nie trafił Jakub Karolak. Ostatecznie to ostrowianie wygrali 85:80 i prowadzą 1-0 w serii do trzech zwycięstw.

Najlepszym strzelcem Arged BMSlam Stali był Chris Smith z 22 punktami i 7 zbiórkami. Lester Medford zdobył 18 punktów i 6 asyst dla Legii.

Mecz nr 2 w czwartek od 17:30 w Polsat Sport.

Chris Smith: Dostosowaliśmy się do sytuacji

Chris Smith z Arged BMSlam Stali Ostrów Wielkopolski udzielił wywiadu Polsatowi Sport po meczu półfinałowym Energa Basket Ligi z Legią Warszawa.

 

Drugie zwycięstwo Enea Zastalu! Mistrzowie blisko finału

Enea Zastal prowadzi już 2-0 w półfinale Energa Basket Ligi! Zielonogórzanie tym razem pokonali WKS Śląsk Wrocław 87:76.

Koncentracja i energia zielonogórzan pozwoliła im prowadzić nawet 7:0 na początku meczu. Zespół trenera Olivera Vidina dość szybko zaczął odrabiać straty, a po rzutach Strahinji Jovanovicia przegrywał już tylko punktem. Nie do zatrzymania po chwili był jednak Kris Richard, z kolei dzięki zagraniu Geoffreya Groselle’a przewaga urosła do dziewięciu punktów. Sytuację poprawiał jeszcze Jovanović, ale po 10 minutach było 24:21. Drugą kwartę to WKS Śląsk rozpoczął od serii – 8:2 – w tym fragmencie rewelacyjny był Aleksander Dziewa. Enea Zastal odpowiadał trójkami w wykonaniu Berzinsa, Richarda oraz Bowlina, co uspokoiło wydarzenia na parkiecie. Po późniejszej kontrze wykończonej przez Rolandsa Freimanisa mistrzowie uciekali na 10 punktów. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:33.

Trzecią kwartę zespół trenera Vidina rozpoczął od serii 8:0, całkowicie niwelując straty. Po trójce Kyle’a Gibsona wychodził później na prowadzenie, a parkiet za przewinienia musiał opuścić Skyler Bowlin. Spotkanie ponownie się wyrównało, ale tylko na chwilę. Świetnie w końcówce tej części meczu zaprezentował się Łukasz Koszarek – po jego trójce po 30 minutach było 69:59. W kolejnej kwarcie seria 7:0 i kolejne akcje Brembly’ego oraz Groselle’a sprawiały, że przewaga urosła nawet do 14 punktów. Trafienia Gibsona poprawiały jeszcze sytuację, chociaż nie wystarczyły już do doprowadzenia do remisu. W kluczowych momentach ponownie skuteczny był Freimanis, a Enea Zastal wygrał 87:76 i jest już o krok od awansu do finału!

Najlepszym strzelcem Enea Zastalu był Kris Richard 22 punktami i 8 asystami. 22 punkty dla WKS Śląska rzucił Kyle Gibson.

Mecz nr 3 tej pary w piątek od 20:25 w Polsat Sport.

 

David Brembly: Rzuty zaczęły wpadać

David Brembly z Enea Zastalu BC Zielona Góra po drugim meczu półfinałowym Energa Basket Ligi z WKS Śląskiem Wrocław udzielił wywiadu Polsatowi Sport.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*