Otwarcie finałów EBL dla Enea Zastalu

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , zdjęcia Andrzej Romański/EBL , filmy/EBL

W pierwszym meczu finałowym Energa Basket Ligi rozgrywanym w Arenie Ostrów Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 89:75. Mecz nr 2 w czwartek od 20:30 w Polsat Sport.

Początek spotkania układał się po myśli zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego, który po trafieniu Chrisa Smitha prowadził 10:5. Z drugiej strony świetnie radził sobie jednak Geoffrey Groselle, a dzięki akcji Krisa Richarda rywale zbliżyli się na zaledwie dwa punkty. Mark Ogden oraz Denzel Andersson utrzymywali ciągle przewagę Arged BMSlam Stali. Po 10 minutach było 23:19. Drugą kwartę ekipa trenera Igora Milicicia również starała się rozpocząć z dużą energią – dlatego po kolejnym trafieniu Anderssona różnica wynosiła już osiem punktów. Enea Zastal odpowiadał trójkami w wykonaniu Janisa Berzinsa i Skylera Bowlina, a po rzucie Groselle’a był już remis! Jak odpowiedziała Arged BMSlam Stal? Serią 8:0, w której szczególnie wyróżniał się Smith. Trójka Jakuba Garbacza ustawiła wynik po pierwszej połowie na 44:35.

Kris Richard na początku trzeciej kwarty starał się zmieniać sytuację na korzyść swojej drużyny. Kolejne zagranie Amerykanina zbliżyło Enea Zastal na zaledwie punkt! Ostatecznie skończyło się na serii 14:0, a po trafieniach Rolandsa Freimanisa przewaga wynosiła cztery punkty. W tej części meczu Arged BMSlam Stal zdobyła zaledwie 11 punktów, a to oznaczało, że zielonogórzanie po 30 minutach prowadzili 59:55. W kolejnej kwarcie przewaga zespołu trenera Żana Tabaka wzrosła nawet do 14 punktów po akcji Skylera Bowlina. Ostrowianie grali teraz bardzo nerwowo, a w dodatku mieli problemy ze skutecznością. Enea Zastal kontrolował sytuację, w czym pomagali Groselle oraz Bowlin. Ostatecznie wygrał 89:75.

Najlepszym graczem zielonogórzan był Kris Richard z 23 punktami, 4 zbiórkami i 5 asystami. Josip Sobin zdobył dla ostrowian 14 punktów i 3 zbiórki.

Mecz nr 2 w czwartek od 20:30 w Polsat Sport.

Kris Richard: Musimy trzymać się planu meczowego

Kris Richard z Enea Zastalu BC Zielona Góra udzielił wywiadu Polsatowi Sport po pierwszym meczu finałowym Energa Basket Ligi przeciwko Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp.

 

Trey Kell: Powinniśmy grać agresywnie

Trey Kell z Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. udzielił wywiadu Polsatowi Sport po pierwszym meczu finałowym Energa Basket Ligi przeciwko Enea Zastalowi BC Zielona Góra.

Konferencja prasowa I MECZ Finał Play Off 2021 – ARGED BMSLAM STAL – ENEA ZASTAL BC

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*