Co za emocje! Enea Zastal wygrał po dwóch dogrywkach i walczy dalej!

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , film , zdjęcia Andrzej Romański/EBL

Niesamowite emocje w piątym meczu finału Energa Basket Ligi w Arenie Ostrów! Ostatecznie po dwóch rewelacyjnych dogrywkach Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał Arged BMSlam Stal 105:101. W serii do czterech zwycięstw jest 3-2 dla ostrowian.

Początek spotkania był bardzo zacięty, chociaż głównie dzięki Rolandsowi Freimanisowi to zielonogórzanie mieli inicjatywę. Dopiero po późniejszych rzutach wolnych Treya Kella zespół z Ostrowa Wlkp. zdobywał małą przewagę. Świetny pojedynek strzelecki stoczyli Kris Richard oraz James Florence, a dzięki trójce tego ostatniego po 10 minutach było ostatecznie 28:26 dla Arged BMSlam Stali. W drugiej kwarcie zespół trenera Igora Milicicia zanotował małą serię 7:0, a po kolejnym trafieniu Florence’a miał sześć punktów przewagi. Enea Zastal nie pozwalał jednak na wiele więcej. Dzięki kolejnym rzutom Richarda i Freimanisa zbliżał się nawet na dwa punkty. Po chwili do remisu doprowadził Filip Put, co tylko zwiększało emocje. Dzięki trójce Skylera Bowlina to zielonogórzanie po pierwszej połowie byli lepsi – 52:49.

Aktywność Treya Kella pozwoliła ekipie trenera Igora Milicicia na małą serię 8:0 i powrót do prowadzenia. Teraz to drużyna z Zielonej Góry krok po kroku musiała odrabiać straty – udało się to po zagraniu Geoffreya Groselle’a. Ostrowianie ciągle byli blisko, ale nie do końca potrafili utrzymać świetne ofensywne tempo z poprzedniej połowy. Dzięki trójce Janisa Berzinsa po 30 minutach było 75:69 dla zespołu prowadzonego przez trenera Żana Tabaka. Kolejna seria – tym razem 7:0 w wykonaniu ostrowian – sprawiała, że znowu wracali na prowadzenie. Spotkanie było jednak niesamowicie wyrównane, a każdy kolejny rzut mógł zmieniać sytuację. Kluczowe były trójki Florence’a oraz Garbacza – to one ustawiały Arged BMSlam Stal w lepszej sytuacji. Enea Zastal walczył do końca, a do kolejnego remisu doprowadził Groselle. Richard miał nawet rzut na zwycięstwo, ale ostatecznie nie trafił, a to oznaczało… dogrywkę!

W doliczonym czasie gry obie ekipy miały problemy ze skutecznością – to oznaczało zaciętą rywalizację. Na 11 sekund przed końcem rzut z dystansu Janisa Berzinsa dał dwa punkty przewagi zespołowi z Zielonej Góry. Następnie do remisu doprowadził Trey Kell. Rzut na zwycięstwo znowu należał do Richarda, ale ponownie nie trafił i mieliśmy drugą dogrywkę! Niezwykle ważne rzuty trafiał Trey Kell, co dawało małą przewagę ekipie trenera Milicicia. Odpowiadał na to świetny Łukasz Koszarek, a Enea Zastal wygrał ostatecznie 105:101!

W serii do czterech zwycięstw jest 3-2 dla Arged BMSlam Stali. Mecz nr 5 w czwartek od 19:30 w Polsat Sport.

 

Łukasz Koszarek – najlepsze akcje 5. meczu finału EBL

Łukasz Koszarek z Enea Zastalu BC Zielona Góra rozegrał świetny piąty mecz finałowy Energa Basket Ligi. Zobacz jego najlepsze akcje!

Łukasz Koszarek: Chcieliśmy zagrać dla wszystkich z Zielonej Góry

Łukasz Koszarek z Enea Zastalu BC Zielona Góra udzielił wywiadu Polsatowi Sport po piątym meczu finałowym Energa Basket Ligi przeciwko Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp.

Jakub Garbacz: Enea Zastal się postawił

Jakub Garbacz z Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp. udzielił wywiadu Polsatowi Sport po piątym meczu finałowym Energa Basket Ligi przeciwko Enea Zastalowi BC Zielona Góra.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*