W sobotę Otwarte Regaty im. Wojciecha Skrzypczyńskiego

Informacja prasowa tekst Maciej Młodzik , zdjęcie archiwalne

Już w najbliższą sobotę 8 maja 500 zawodników z 24 klubów rywalizować będzie na Poznańskiej Malcie w pierwszych w sezonie 2021 zawodach kajakowych, Otwartych Regatach im. Wojciecha Skrzypczyńskiego. Do rozegrania zaplanowanych jest 60 konkurencji, począwszy od kategorii dzieci przez juniorów do kategorii masters. Chęć udziału zgłosiły kluby z całej Polski jednak najliczniej reprezentowany będzie Klub Sportowy AZS AWF Poznań, który wystawi aż 108 zawodników.

Regaty, których organizatorem jest Wielkopolski Związek Kajakowy będą przeprowadzone zgodnie z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi i będą jednym ze sprawdzianów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy zarówno dla zawodników jak i dla organizatorów.

Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata w tym roku w Poznaniu

W bieżącym roku Poznań będzie również organizatorem trzech bardzo dużych imprez międzynarodowych:

Przypominamy, że już za niespełna miesiąc, w dniach 3 – 6 czerwca odbędą się na Torze Regatowym Malta Mistrzostwa Europy Seniorów w kajakarstwie i parakajakarstwie. Impreza stanowi ważny punkt w tegorocznym kalendarzu imprez kajakowych. Regaty będą jednocześnie ostatnim, międzynarodowym sprawdzianem przed wylotem ekip na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Dlatego można się spodziewać, że do Poznania przyjadą najlepsi kajakarze Starego Kontynentu.

24-27 czerwca na torze Regatowym Malta odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów i U23 (młodzieżowców) w kajakarstwie. Do Poznania przyjedzie około 800 zawodników
z 44 krajów.

Sierpień to czas Klubowych Mistrzostw Świata Smoczych Łodzi Międzynarodowej Federacji Kajakowej (ICF). Zawody odbędą się od 12 do 15 sierpnia. Ostatnie wyścigi smoczych łodzi na Malcie można było oglądać w 2014 roku – były to Mistrzostwa Świata ICF Smoczych Łodzi. Podczas tegorocznych zawodów zawodnicy rywalizować będą na łodziach 20osobowych i 10osobowych, rozegranych zostanie 63 konkurencji, na dystansie 200m, 500m i 2000m. W sumie rozdanych będzie aż 3 618 medali.

Więcej informacji www.wzkaj.poznan.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*