Młody talent zostaje w PGE Skrze Bełchatów!

Biuro Prasowe PGE Skra Bełchatów

Mikołaj Sawicki w minionym sezonie PlusLigi udowodnił, że rozwija swoje siatkarskie umiejętności. Dlatego miło nam poinformować, że młody przyjmujący zostaje w zespole na kolejny rok!

Sawicki grał w PGE Skrze już od grup młodzieżowych, a z zespołem juniorów wywalczył mistrzostwo Polski. Nic więc dziwnego, że bełchatowski klub wciąż przyglądał się utalentowanemu przyjmującemu i po krótkim epizodzie w KPS Siedlce przed sezonem 2020/2021 postanowił sprowadzić Sawickiego z powrotem do Bełchatowa.

Młody siatkarz wykorzystał swoją szansę. Mimo że nie miał wielu szans na grę, to wiele nauczył się na każdym treningu, a w meczach pomagał zespołowi swoją bardzo dobrą zagrywką. Prawdziwy test czekał go jednak w końcówce sezonu, kiedy to ze względu na kontuzje Milana Katicia i Taylora Sandera musiał zagrać w pierwszej szóstce meczów o trzecie miejsce z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa.

Sawicki swoje zadanie spełnił i zagrał naprawdę dobrze, co pokazuje, że cały czas robi postępy. Dlatego zarząd klubu postanowił przedłużyć umowę z 22-latkiem, który przez kolejny sezon będzie reprezentował PGE Skrę w PlusLidze.

– Bardzo się cieszę, że przedłużam umowę z PGE Skrą Bełchatów. Ten sezon dał mi dużo, jeśli chodzi o podwyższenie umiejętności. Mam nadzieję, że będę dostawał coraz więcej szans, żeby pokazać się na boisku. To właśnie tam chce udowodnić, że klub się nie mylił, że obdarzył mnie zaufaniem – mówi Mikołaj Sawicki.

– Nie mieliśmy wątpliwości, jeśli chodzi o Mikołaja. To prawie nasz wychowanek, bo do PGE Skry trafił z pobliskiego Piotrkowa, jeszcze w juniorskim graniu. Zdobyliśmy z nim w składzie mistrzostwo Polski juniorów, a Mikołaj został MVP turnieju. Dlatego dostał szansę w pierwszej drużynie. Cały czas jest na dorobku, bo konkurencję ma ogromną. Splot wydarzeń w końcówce sezonu pokazał, że kiedy dostał swoją szansę, w pełni ją wykorzystał. Mam nadzieję, że dalej będzie tak się rozwijał i grał dla PGE Skry Bełchatów – mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Sponsorem strategicznym PGE Skry Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*