Roberto Carlos, legenda piłki nożnej, zostaje globalnym ambasadorem programu Piłka Nożna dla Przyjaźni

Informacja prasowa  KaiserCommunication GmbH tekst i zdjęcie 

Roberto Carlos – legenda reprezentacji Brazylii i Realu Madryt, mistrz świata i trzykrotny zwycięzca Ligi Mistrzów, został w tym roku globalnym ambasadorem międzynarodowego programu społecznego dla dzieci „Piłka Nożna dla Przyjaźni” (F4F) firmy Gazprom.

Roberto Carlos jako piłkarz w 2002 roku został mistrzem świata z reprezentacją Brazylii. Wygrał z Realem Madryt trzykrotnie UEFA Champions League. W roku 2020 po raz pierwszy został globalnym ambasadorem programu Piłka Nożna dla Przyjaźni.

„Życzę powodzenia wszystkim uczestnikom międzynarodowego programu społecznego dla dzieci Piłka Nożna dla Przyjaźni! Futbol dla Przyjaźni to ekscytujący projekt, który zapewnia młodemu pokoleniu szansę na realizację swojego potencjału oraz na spełnienie marzeń. W tym roku Piłka Nożna dla Przyjaźni po raz kolejny łączy młodych piłkarzy, młodych dziennikarzy i dzieci z całego świata, których jednoczy pasja do sportu i pragnienie poszukiwania niezapomnianych wrażeń”, powiedział Roberto Carlos.

„Dzięki swojej sławie i popularności Roberto Carlos po raz kolejny pomoże zainspirować i zmotywować jeszcze więcej młodych osób z całego świata do przyłączenia się do naszego projektu”, powiedział Vladimir Serov, Dyrektor Globalny F4F.

Dziewiąty sezon Futbolu dla Przyjaźni odbędzie się w formacie cyfrowym w dniach 14-29 maja 2021 roku. Młodzi piłkarze z 211 krajów, w wieku od 12 do 14 lat, będą rywalizować w 32 Zespołach Przyjaźni w e-Mistrzostwach Piłka Nożna dla Przyjaźni 2021. Zawody będą rozgrywane w „F4F World”, symulatorze piłkarskim dostępnym za darmo w 27 językach dla systemów MS Windows, Apple macOS, Android i iOS.

Wydarzenia dziewiątego sezonu „Piłki Nożnej dla Przyjaźni” relacjonować będą młodzi dziennikarze w Międzynarodowym Dziecięcym Centrum Prasowym, dzieląc się kluczowymi wartościami programu z rówieśnikami: Przyjaźń, równość, sprawiedliwość, zdrowie, pokój, oddanie, zwycięstwo, tradycje i honor.

Po raz kolejny uczestnicy F4F postarają się o zdobycie tytułu GUINNESS WORLD RECORDS™.


O programie Piłka Nożna dla Przyjaźni

F4F istnieje od roku 2013. Organizowany przez Gazprom i wspierany przez UEFF, FIFA i ONZ. W ciągu ostatnich ośmiu sezonów w programie udział wzięło około 15 000 dzieci i młodzieży z 211 krajów i regionów. W 2020 roku Futbol dla Przyjaźni po raz pierwszy odbył się w formacie online na specjalnie stworzonej platformie cyfrowej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*