Chwiałka Volley 2021 turniej męski najmocniej obsadzony w historii

Informacja prasowa POSiR tekst Jacek Kubiak zdjęcia Piotr Rychter , Bernard Guziałek

Turniej Chwiałka Volley 2021 zainaugurował sezon siatkówki plażowej w Polsce. W rywalizacji męskiej wzięła udział rekordowo duża liczba zespołów. Zawody były najsilniej obsadzone w historii imprezy. Jutro na boiska wybiegną panie i pary mieszane.

Po raz pierwszy turniej Chwiałka Volley 2021 rozgrywano na dwóch obiektach jednocześnie – Pływalni Letniej Chwiałka oraz Piachu i Podróżach – Oddziale Rataje Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Dzięki temu w imprezie mogły wziąć udział 64 pary. W stawce znaleźli się najlepsi zawodnicy z całej Polski oraz kilka par z zagranicy. Kibice mieli okazję podziwiać między innymi dwóch Mistrzów Polski – Jarosława Lecha oraz Damiana Lisieckiego. Wśród faworytów organizatorzy wymieniali między innymi reprezentantów Gwardii Wrocław – Pawła Lewandowskiego i Jakuba Zdybka, Tomasza Maziarka i Bartosza Lewickiego z Płocka czy Filipa Troczyńskiego i Błażeja Szymczaka. Tylko pierwszy z wymienionych zespołów zakwalifikował się do finałowej ósemki i uplasował się na miejscach 5-6.

Po kilku godzinach rywalizacji mistrzami Chwiałki Volley 2021 zostali Mateusz Podborączyński z pierwszoligowego BAS Białystok oraz Adam Lorenc, atakujący Plusligowego Cuprum Lubin. W ćwierćfinale zrewanżowali się oni Lewandowskiemu i Zdybkowi za poranną porażkę na przewagi. W meczu finałowym wygrali z Michałem Koryckim z Przysuchy i Jarosławem Lechem z Milicza 2:0 (15:13, 18:16). – Turniej był niezwykle silnie obsadzony, od bladego świtu rywalizowaliśmy z zespołami, które zwykle spotykamy w finałach – mówi Mateusz Podborączyński. – Po to przyjechaliśmy do Poznania, żeby rywalizować z najlepszymi, cieszymy się, że z tej trudnej batalii udało się wyjść zwycięsko – dodaje Adam Lorenc, najlepszy zawodnik zawodów.

Na najniższym stopniu podium stanęli Mateusz Zięba z Milejewa i Igor Ciemachowski z Gdyni, którzy w meczu o brąz 2:1 (12:15, 15:12, 15:11) pokonali Przemysława Lisieckiego i Marcina Wlazika z Wrześni. W tie-breaku kluczowe okazało się doświadczenie zdobyte przez reprezentanta województwa warmińsko-mazurskiego w Australii. Organizatorzy nagrodzili dodatkowo najlepsze zespoły z powiatu poznańskiego – Tomasza Jaroszczaka i Mikołaja Kaczmarka (miejsca 5-6) oraz Błażeja Szubstarskiego i Łukasza Grabowskiego (7-8) – zawodników Tarnovia Volleyball z Tarnowa Podgórnego.

Wartościowe nagrody

Najlepsze drużyny otrzymały gratyfikacje finansowe w wysokości 1500 złotych, puchary oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów – Profi Lingua, Browar Fortuna, Kamena Poznań, Przystań-Med, Dobra Kaloria oraz Napiachu.pl. Na niedzielę zaplanowano rywalizację w kategorii żeńskiej (od 8:00 rano) oraz mieszanej (od około godziny 13:00). Zapraszamy serdecznie na Basen Chwiałka oraz Piach i Podróże.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*