Chwiałka Volley 2021 pełna zwrotów akcji

Biuro Prasowe POSiR tekst Jacek Kubiak , zdjęcia Bernard Guziałek i Piotr Rychter

Po turnieju męskim Chwiałka Volley 2021 w niedzielę na boiskach rządziły panie oraz pary mieszane. W największych w historii Poznania rozgrywkach siatkówki plażowej wzięły udział najmocniejsze zespoły z całej Polski, w tym reprezentantki Tauron Ligi Siatkówki Kobiet, medalistki Mistrzostw Polski oraz drużyny, które marzą o tym, żeby takie sukcesy osiągać w przyszłości.

Po raz pierwszy zawodników Chwiałki Volley 2021 gościły dwa obiekty jednocześnie – Pływalnia Letnia Chwiałka oraz Piach i Podróże na Oddziale Rataje Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. W imprezie wzięła udział rekordowa liczba uczestników – 160 par (64 męskie, po 48 żeńskich i mikstów). – Jesteśmy dumni z tego, że tak znakomite duety rozpoczęły sezon siatkówki plażowej w Poznaniu – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – Impreza wpisała się na stałe w kalendarz najważniejszych wydarzeń sportowych naszego miasta – dodaje.

Wicemistrzynie Polski wygrywają żeńską odsłonę Chwiałki Volley 2021

W niedzielę, podobnie jak w turnieju męskim, nie zabrakło niespodzianek. Z rywalizacją przedwcześnie pożegnały się między innymi Paulina Wiśniewska (triumfatorka sprzed roku) i Małgorzata Kaczorowska czy Magdalena Szczytowicz i Michalina Tokarska (11. para oficjalnego rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej). Do finałowej ósemki nie zakwalifikowały się również Julia Gierczyńska (Wicemistrzyni Europy U20) z Pauliną Sołtysiak oraz Monika Gajtkowska i Gabriela Puławska z Poznania (stałe bywalczynie podium Chwiałki Volley).

Po kilku godzinach rywalizacji mistrzyniami turnieju organizowanego przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zostały Kinga Legieta i Aleksandra Gromadowska, które w swoich siatkarskich CV mają między innymi Wicemistrzostwo Polski. W finale 2:0 pokonały one reprezentantki UAM Poznań – Justynę Kozłowską i Weronikę Antczak. Na najniższym stopniu podium stanęły Agnieszka Adamek z Volley Wrocław (liderka rankingu PZPS) i Aneta Kaczmarek (14. miejsce tamże), które w ostatnim swoim spotkaniu pokonały Kamilę Płaczek i Annę Urych-Turską, zawodniczki Tarnovia Volleyball z Tarnowa Podgórnego. – Turniej Chwiałka Volley był dla nas pierwszą okazją w tym sezonie do rywalizacji na bardzo wysokim poziomie. Cieszymy się, że udało nam się wygrać, bo nie było łatwo – mówi Aleksandra Gromadowska, która w minionym sezonie grała w MKS Kalisz w żeńskiej ekstraklasie. – Był to jednocześnie ostatni sprawdzian przed World Tour w Sofii, który odbędzie się w najbliższy weekend – dodaje Kinga Legieta, najlepsza zawodniczka Chwiałki Volley 2021.

Drugie miejsce w Chwiałce Volley to dla nas sukces, zwłaszcza że jeszcze tydzień temu grałyśmy w Akademickich Mistrzostwach Polski na hali – mówi Weronika Antczak z Kotuni. – Mamy nadzieję, że kolejne zawody tego sezonu będą układać się dla nas równie dobrze – dodaje jej partnerka, Justyna Kozłowska.

Turniej mikstów

Po wyłonieniu najlepszych drużyn w kategorii żeńskiej na boiska wybiegły pary mieszane. W tej kategorii najlepszą parą okazali się Kamila Płaczek z Jankowa Przygodzkiego i Michał Muszyński z Wilczyna, którzy w finale pokonali Paulinę Wiśniewską i Marcina Walińskiego z Bydgoszczy. – W zeszłym roku zajęliśmy drugie miejsce, cieszymy się, że tym razem udało nam się wygrać – mówi Michał Muszyński, najlepszy zawodnik turnieju. – Cieszymy się, że mogliśmy zainaugurować sezon właśnie w Poznaniu – dodaje jego partnerka. – Po ciężkim sezonie halowym udział w Chwiałce Volley był dla mnie znakomitą odskocznią, zwłaszcza że uwielbiam siatkówkę plażową – mówi Marcin Waliński, reprezentant plusligowego Ślepska Malow Suwałki. – Już szykujemy się na kolejne odsłony Wielkopolskiego Wielkiego Szlema – dodaje Paulina Wiśniewska, MVP turnieju.

W meczu o brąz triumfowali ubiegłoroczni triumfatorzy – Monika Gajtkowska z Poznania i Damian Marcjan z Wrześni, zwyciężając w swoim ostatnim meczu Paulinę Szymańską i Macieja Westfala z Wrocławia.

Wartościowe nagrody

Najlepsze drużyny otrzymały gratyfikacje finansowe w wysokości 1500 złotych, puchary oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów – Profi Lingua, Browar Fortuna, Kamena Poznań, Przystań-Med, Dobra Kaloria oraz Napiachu.pl. Turniej odbył się przy wsparciu Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Kolejna impreza w ramach Wielkopolskiego Wielkiego Szlema odbędzie się 3-4 lipca w Zbąszyniu. Finał cyklu zaplanowano na 7-8 sierpnia we Wrześni.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*