Wygrali mimo kłopotów kadrowych!

Informacja prasowa WKS Grunwald Poznań tekst Waldemar Serowski , zdjęcia Elżbieta Skowron

WKS Grunwald Poznań – KS Warta Poznań 3:1 (1:0, 0:0, 2:0, 0:1)

Bramki dla Grunwaldu strzelili: Artur Mikuła -2, Michał Kasprzyk -1

Bramkę dla Warty Strzelił ; Bartosz Zaworski

W sobotę (29.05.2021) hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań pokonali lokalnego rywala KS Warta Poznań. Nasza drużyna po raz kolejny przystąpiła do spotkania w Hokej Superliga poważnie osłabiona. Do kontuzjowanych: Mateusza i Michała Poltaszewskich dołączył Jacek Kurowski. Mikołaj Gumny pauzował z powodu żółtych kartek, Mateuszowi Hulbójowi urodził się syn (GRATULACJE!), więc odbierał żonę ze szpitala, a nieobecność Karola Majchrzaka wynikła z potrzeb służby. Wojskowi, żeby mieć chociaż dwóch zawodników na zmianę, poprosili o występ Tomka Dutkiewicza (zakończył karierę w 2020 roku) i musieli wstawić do składu ataku bramkarza reprezentacji Polski – Mateusza Popiołkowskiego, który od ostatnich spotkań występuje w roli kapitana drużyny i z powierzonej funkcji wywiązuje się dobrze. Zwycięstwo dla WKS Grunwald Poznań zapewnili: niezniszczalny Artur Mikuła – strzelec dwóch bramek oraz Michał Kasprzyk, który dołożył trafienie z krótkiego rogu. Sytuacji nasza drużyna miała sporo, ale liczy się to co wpadło „do siatki”, dlatego trzeba się cieszyć ze zwycięstwa i doceniać to, czego dokonuje bardzo osłabiona drużyna, której istnienie jest zagrożone i z końcem sezonu może zostać rozwiązana. Po zwycięstwie nad Wartą wojskowi są już pewni występu w wielkim finale play-off, a w następnych dwóch kolejkach okaże się, czy finał będzie rozgrywany na ul. Promienistej 27 w Poznaniu, czy przy ul. Szosa Chełmińska w Toruniu. Trzymajmy zatem kciuki za mistrzów Polski, żeby mogli dokończyć sezon w pełnym składzie. Zawodnikom składam wielkie podziękowanie za ich postawę i sportowe podejście do wykonywanych obowiązków. #W jedności siła!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*