Znów urośniemy z hokejem!

Informacja prasowa PZHT tekst , zdjęcia Elżbieta Skowron

Ruszyła druga edycja naszego programu „Rośnij z hokejem”.  Odbyły się cztery kampy regionalne.

W lipcu zeszłego roku Polski Związek Hokeja na Trawie po raz pierwszy wystartował z projektem „Rośnij z hokejem”. Pomysł się sprawdził, więc w tym roku odbywa się druga edycja naszego programu.

Tym razem w pierwszej fazie „Rośnij z hokejem” będzie uczestniczyć ok. 180 zawodniczek i zawodników. W tym tygodniu – od 3 do 4 czerwca – odbywają  się cztery kampy – w Toruniu, Siemianowicach Śląskich oraz dwa w Poznaniu. Tak jak w poprzednim roku, uczestnicy są szkoleni przez młodych i pełnych energii trenerów – między innymi przez Adriana Krokosza, Sandrę Tatarczuk, Annę Gabarę czy Mateusza Popiołkowskiego, Tomasz Dudkiewicz .

Aż dwa z czterech regionalnych kampów “Rośnij z hokejem” odbywają się w Poznaniu. Utalentowani hokeiści trenują na boiskach AWF oraz Grunwaldu.

“Rośnij z hokejem” odbywa się również na Śląsku.  Na obiekcie 🏟 “Siemion” w Siemianowicach Śląskich utalentowanych hokeistów trenują Mateusz Grochal, Mateusz Nowakowski, Natasza Suszyńska, Mateusz Mazany oraz Rafał Banaszak.

W kolejnych tygodniach szkoleniowcy wspólnie wybiorą najbardziej wyróżniających się zawodników, którzy spotkają się na ogólnopolskim kampie w Wałczu. Odbędzie się on od 26 do 30 lipca.

Warto podkreślić, że nasze programy – “Rośnij z hokejem” oraz “Hokej na piątkę” – spodobały się nie tylko w naszym środowisku. Zostały one zauważone przez Międzynarodową Federację Hokeja na Trawie (FIH). Władze światowej centrali w maju przyznały nam nagrodę im. Theo Ykema za promocję szkolenia hokeja na trawie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*