Piłkarze Warty Poznań wznowili treningi po urlopach

Biuro Prasowe Warta Poznań tekst i zdjęcie

16 zawodników wzięło udział w pierwszym treningu Warty Poznań w okresie przygotowawczym przed startem sezonu 2020/21. W zajęciach uczestniczył już nowy bramkarz „Zielonych”, Jędrzej Grobelny.

Po czterech tygodniach przerwy piłkarze piątej drużyny poprzedniego sezonu PKO BP Ekstraklasy znów pojawili się w Klubie. Najpierw ćwiczyli na siłowni, a następnie wzięli udział w treningu na boisku. Na wtorek sztab trenera Piotra Tworka zaplanował testy wydolnościowe.

W pierwszych zajęciach uczestniczyło 16 zawodników – gracze z dotychczasowej kadry oraz Jędrzej Grobelny, nowy bramkarz Warty Poznań, sprowadzony z Pogoni Szczecin. Był też Bartosz Kieliba, ale kapitan „Zielonych” wciąż trenuje indywidualnie po marcowej operacji mięśni z grupy kulszowo-goleniowej.

W Poznaniu nie ma już czterech graczy, którzy wrócili do swoich klubów po okresie wypożyczenia: Makany Baku, Daniela Bielicy, Maika Nawrockiego i Macieja Żurawskiego. Wolną rękę w znalezieniu sobie nowych klubów mają Robert Janicki i Mariusz Rybicki – ich kontrakty z Wartą Poznań wygasną z końcem czerwca.

Klubów szukają też Gracjan Jaroch, Konrad Handzlik i Mateusz Spychała. Cała trójka ma ważne umowy z „Zielonymi”, ale znalazła się na liście transferowej. Na poniedziałkowym treningu był tylko ostatni z nich, a pozostali – za zgodą Klubu – dołączą do zajęć w najbliższych dniach.

Podobną zgodę dostali Mario Rodriguez oraz Jakub Kiełb, który w weekend brał ślub. Doświadczony obrońca będzie już we wtorek uczestniczył w testach wydolnościowych.

Listę nieobecnych uzupełnia jeszcze Robert Ivanov. Fin przebywa z reprezentacją swojego kraju na Euro 2020. W sobotę Suomi pokonali 1:0 Danię i sprawili ogromną niespodziankę, a o kolejną postarają się już w środę, gdy zmierzą się z Rosją, w drugiej kolejce spotkań grupy B mistrzostw Europy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*