Materiały z pierwszego treningu Wisły Kraków [ZDJĘCIA + WYPOWIEDŹ TRENERA]

MYSLENICE 17.06.2021 PILKA NOZNA PKO EKSTRAKLASA WISLA KRAKOW TRENING NZ JAKUB BLASZCZYKOWSKI FOT. BARTEK ZIOLKOWSKI / FOKUSMEDIA.COM.PL

Biuro Prasowe Wisła Kraków tekst Karolina Biedrzycka , zdjęcia/Wisła Kraków

 Wypowiedź trenera Adriána Guľi:

„Bardzo się cieszę z tego, że rozpoczęliśmy przygotowania. Kocham swoją pracę i uwielbiam przebywać na boisku, dlatego towarzyszą mi wyłącznie pozytywne emocje, które dostrzegłem również wśród moich zawodników. Każdy z nich był maksymalnie skoncentrowany i skupiony na tym, by jak najlepiej wykonać swoje zadania, co jest dla mnie niezwykle budujące” – powiedział trener Adrian Guła.

„Za nami pierwsze zajęcia i tak naprawdę cały czas się poznajemy. Do startu sezonu jest jeszcze sporo czasu i chcemy ten okres jak najlepiej wykorzystać. Wraz ze sztabem będziemy na bieżąco obserwować to, jak zawodnicy prezentują się zarówno w procesie treningowym, jak i w trakcie sparingów. Z każdym kolejnym dniem chcemy wyrabiać automatyzmy, dzięki którym będziemy jak najlepiej funkcjonowali jako drużyna” – dodał.

„Zawodnicy są mocno spragnieni treningów, gry i rywalizacji, dlatego z wielką radością wybiegli na murawę, gdzie wszyscy chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony. Trzeba jednak pamiętać, że za nimi miesięczny urlop, co było widać w trakcie czwartkowych zajęć, które miały charakter wprowadzający. Podobnie będzie w piątek oraz w sobotę, bo musimy stopniowo wdrażać drużynę do treningu z pełnym obciążeniem. Będziemy monitorować sytuację każdego z graczy, by poznać odpowiedź na to, jak reagują na daną intensywność. Mamy przygotowany szczegółowy plan na nadchodzący tydzień, w trakcie którego będziemy odbywać dwie jednostki treningowe dziennie, a cały mikrocykl zwieńczymy meczem sparingowym ze Stalą Mielec” – kontynuował.

„Obóz w Arłamowie będzie niezwykle ważnym elementem naszych przygotowań. Skupimy się nie tylko na aspektach piłkarskich, ale także nad sferą psychiczną zawodników. Chcemy zbudować silną drużynę z mentalnością zwycięzców, która będzie jednością zarówno na boisku, jak i poza nim. Będziemy dążyć do tego, aby ci zawodnicy walczyli dla Wisły i od pierwszego meczu pokazywali kibicom, wszystkim osobom związanym z klubem i sobie samym, że chcą tu grać i chcą wygrywać. Trening czy taktyka są bardzo ważne, jednak kluczem do sukcesu jest charakter, wiara we własne możliwości i chęć zwycięstwa w każdym kolejnym meczu”  – zakończył.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*