Dawid Dryja środkowym Jastrzębskiego Węgla!

Biuro Prasowe Jastrzębski Węgiel tekst i zdjęcie

Z przyjemnością informujemy, że nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla został Dawid Dryja. Umowa z 29-letnim środkowym będzie obowiązywać na dwa najbliższe sezony.

– Jastrzębski Węgiel był pierwszym klubem, który odezwał się do mnie po sezonie z ofertą, z czego bardzo się cieszę. Stąd też mój wybór padł właśnie na ten klub. Patrząc z boku Jastrzębski Węgiel zawsze jawił mi się jako solidny i poukładany klub – mówi Dawid Dryja.

Zawodnik ten jest bardzo dobrze znany w PlusLidze. W najwyższej klasie rozgrywkowej ma już za sobą 10 sezonów. W siatkarskiej elicie ligowej w kraju rozegrał 195 meczów, w których zdobył 1016 punktów (w tym 104 asy serwisowe i 199 punktowych bloków). Największa liczba punktów zdobytych przez Dawida Dryję w meczu ligowym to 18 „oczek” w barwach MKS Będzin (starcie z Vervą Warszawa Orlen Paliwa w sezonie 2019/2020).

Pochodzący z Jasła siatkarz debiutował na plusligowych parkietach w barwach AZS Politechniki Warszawskiej.  Większość swojej sportowej kariery spędził w drużynie Asseco Resovii Rzeszów (2011-2012, 2014-2019), z którą zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski oraz zagrał w finale Ligi Mistrzów w Berlinie (srebro).

Ponadto występował również w Effectorze Kielce, MKS Będzin, a ostatni sezon spędził w Cerradzie Enei Czarnych Radom.

Za sobą ma także występy w kadrze narodowej B, z którą w 2015 roku wywalczył w Wałbrzychu brązowy medal Ligi Europejskiej.

– Dawid Dryja to zawodnik z wieloletnim doświadczeniem w PlusLidze. Grał w kilku różnych klubach, w tym także zespole walczącym o najwyższe cele w kraju i Europie, w którym zaznał smaku zwycięstwa w lidze w postaci mistrzostwa Polski. Głęboko wierzę, że te wszystkie czynniki zaprocentują w grze tego środkowego w barwach naszego Klubu – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

 

Dawid Dryja

Ur. 21.07.1992 w Jaśle

Wzrost: 201 cm

Waga: 104 kg

Zasięg w ataku: 355 cm

Zasięg w bloku: 320 cm

Kluby: UKS MOSiR Jasło, SMS PZPS Spała, Asseco Resovia Rzeszów, AZS Politechnika Warszawska, Effector Kielce, Asseco Resovia Rzeszów, MKS Będzin, Cerrad Enea Czarni Radom, Jastrzębski Węgiel.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*