Anna Bodasińska nową libero #VolleyWrocław

Biuro Prasowe #VolleyWrocław tekst i zdjęcie Krystian Janisz

Bodasińska to mierząca 172 cm wzrostu 23-latka pochodząca z Białej Podlaskiej. W zeszłych rozgrywkach reprezentowała barwy drużyny Enea PTPS Piła. Teraz obok Agnieszki Adamek będzie tworzyła duet wrocławskich libero. Dla młodej siatkarki będzie to czwarty sezon w ekstraklasie.

Bodasińska pierwsze sukcesy osiągała już na początku swojej sportowej kariery. Już jako młodziczka, kadetka i juniorka brała udział w finałach mistrzostw Polski. Libero dobrze radziła sobie również na parkietach Młodej Ligi Kobiet – z drużyną Budowlanych Łódź zdobyła w sezonie 2015/16 srebrny medal. W kolejnym roku zadebiutowała w seniorskiej ekstraklasie. Miało to miejsce z zespołem Atomu Trefla Sopot. Następnie na dwa lata powróciła do pierwszej ligi. Tam reprezentowała barwy PWSZ Karpaty Krosno oraz MKS-u Dąbrowy Górniczej. Z tą drugą drużyną wywalczyła trzecie miejsce na zapleczu ekstraklasy. Do rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywkowej powróciła w sezonie 2019/2020, reprezentując barwy E.Leclerc Radomki Radom. Bodasińska do Wrocławia przechodzi z zespołu Enea PTPS Piła, gdzie w zeszłym roku grała na pozycji libero.

Jest mi niezmiernie miło, że w tym sezonie dołączę do zielonej drużyny #VolleyWrocław. Zdecydowałam się na Wrocław, ponieważ plany i ambicje zespołu są duże, a ja lubię wyzwania. Czuje, że stworzymy zespół, który stać na walkę o najwyższe cele. Przed pandemią wiele razy miałam możliwość poznać Was, kibiców wrocławskiej drużyny i wiem jak bardzo wspieracie klub i zawodniczki. Dlatego już nie mogę się doczekać pierwszego meczu. Zapewniam, że z mojej strony możecie liczyć na mnóstwo emocji, energii i pracy na boisku. Korzystajcie z ostatnich chwil wakacji i razem z nami szykujcie się do walki o najwyższe cele. Do szybkiego zobaczenia! – tak swój transfer skomentowała Anna Bodasińska

Zakończyliśmy kompletowanie kolejnej pozycji w naszym zespole, tym razem mowa o libero. Do naszej drużyny dołącza Anna Bodasińska, którą mogliśmy wcześniej obserwować w drużynach m.in. z Radomia i Piły. Cieszę się, że Ania przyjęła naszą propozycję oraz z tego, że nasz zespół wzmacnia się kolejną wartościową siatkarką – powiedział Jacek Grabowski, Prezes Zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Bodasińska o pozycję libero będzie rywalizowała z Agnieszką Adamek. Zespół #VolleyWrocław na nowy sezon tworzą także rozgrywające Adrianna Szady i Anna Kaczmar. Na przyjęciu zagrają: Natalia Murek, Marta Wellna, Aleksandra Gromadowska i Joanna Chorąża. Za atak odpowiedzialna będzie Aleksandra Rasińska. Na siatce rywalki zatrzymywało będzie trio – Karolina Fedorek, Izabela Bałucka i Magdalena Hawryła. Wrocławski mur powoli nabiera kształtów, a to jeszcze nie koniec dobrych wiadomości.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*