Julia Pańko w seniorskim zespole #VolleyWrocław

Biuro Prasowe #VolleyWrocław tekst i zdjęcie Krystian Janisz

Trwa kompletowanie zespołu #VolleyWrocław na sezon 2021/2022. Wrocławski klub siatkówki kobiet pragnie ogłosić, że możliwość trenowania z seniorskim zespołem ponownie otrzyma Julia Pańko.

Julia Pańko to kolejny młody talent, który będzie miał szansę na grę w seniorskim zespole. Będzie to drugi sezon takiej współpracy dla tej charyzmatycznej i utalentowanej siatkarki. Możliwość trenowania ze starszymi koleżankami zaprocentuje w młodzieżowych rozgrywkach. W sezonie 2021/2022 jej docelowymi spotkaniami będą właśnie te w drużynie juniorek, gdzie najczęściej występuje na pozycji atakującej (drugą pozycją jest przyjęcie). Kilka dni temu wrocławski klub ogłosił, że taką szansę otrzyma także Joanna Chorąża, która zdążyła zadebiutować już na parkietach TAURON Ligi. Czy podobny scenariusz jest przed Julią Pańko? To z pewnością pokaże przyszły sezon.

Julia Pańko odnosi sukcesy nie tylko w hali, ale i w siatkówce plażowej. W ostatnim czasie została mistrzynią Dolnego Śląska juniorek. Swoją obecność w pierwszej drużynie #VolleyWrocław Pańko najmocniej zaznaczyła podczas rozgrywek PreZero Grand Prix. To właśnie tutaj, podczas turnieju w Krakowie, młoda siatkarka zadebiutowała w seniorskich rozgrywkach i co ważne – jest autorką premierowego punktu w historii tych rozgrywek.

W przyszłym sezonie, jako zawodniczka młodzieżówki, dostałam szansę dalszego rozwoju w seniorskiej drużynie #VolleyWrocław. Bardzo się cieszę że będę mogła czerpać wiedzę i doświadczenie od starszych zawodniczek. Nie mogę się doczekać nadchodzącego sezonu – powiedziała Julia Pańko

W naszym klubie młodzież stanowi ważną część. Chcemy najbardziej wyróżniającym się siatkarkom stworzyć możliwość gry w ekstraklasie i rok do roku staramy się dać taką szansę. W tym sezonie wspólnie z seniorkami trenować będzie na pewno Asia i Julka z czego bardzo się cieszę. Już w zeszłym roku pokazały jakim są ważnym elementem drużyny, teraz przed nimi kolejne wyzwania – dodał Jacek Grabowski Prezes Zarządu Volleyball Wrocław S.A.

W #VolleyWrocław pozostały już ostatnie nieodkryte karty na sezon 2021/2022. Zespół poprowadzi duet trenerski: Dawid Murek i Mateusz Żarczyński. Na pozycji przyjmujących zagrają: Natalia Murek, Marta Wellna, Aleksandra Gromadowska i Joanna Chorąża. Za atak odpowiedzialna będzie Aleksandra Rasińska. Na siatce rywalki zatrzymywało będzie trio – Karolina Fedorek, Izabela Bałucka i Magdalena Hawryła. Grą koleżanek będą kierowały Adrianna Szady oraz Anna Kaczmar. Duet libero stanowią Agnieszka Adamek wraz z Anną Bodasińską.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*