Konrad Matuszewski zawodnikiem Warty Poznań

Fot. Klaudia Berda

Biuro Prasowe Warta Poznań tekst , zdjęcie Klaudia Berda / Warta Poznań

Obrońca Konrad Matuszewski podpisał kontrakt z Wartą Poznań do czerwca 2024 roku i trafił do piątej drużyny minionego sezonu PKO BP Ekstraklasy na zasadzie transferu definitywnego z Legii Warszawa.

– Od dłuższego czasu szukaliśmy na polskim rynku lewego obrońcy i Konrad był dla nas numerem jeden do pozyskania. Cieszymy się, że dosyć sprawnie udało się poprowadzić rozmowy i podpisać umowę transferu definitywnego z Legii Warszawa. Konrad związał się z nami kontraktem na 3 lata i cieszymy się z tego. Tym bardziej, że przez dwa sezony będzie mógł występować jako młodzieżowiec – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf i dodaje: – To kolejny zawodnik z rocznika 2001, wzmacniający Wartę w tym oknie transferowym. Głęboko wierzymy w to, że podniesie rywalizację na lewej stronie obrony i da nam odpowiednią jakość.

Konrad Matuszewski pochodzi z Włoszczowej i występował w tamtejszych klubach Deko i Hetman, zanim jako niespełna 13-latek przeniósł się do Legii Warszawa, gdzie grał początkowo jako junior, a następnie trafił do drugiej drużyny stołecznego klubu. Zaliczył też występy w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Przez półtora sezonu w rezerwach Legii rozegrał 47 spotkań w III lidze. Od lata 2019 roku występował już w Fortuna 1 Lidze (53 mecze) – najpierw w barwach Wigier Suwałki (sezon 2019/20), a w zakończonych niedawno rozgrywkach reprezentował barwy Odry Opole. Był do tych klubów wypożyczony z Legii Warszawa.

– Warta Poznań była mną poważnie zainteresowana i cieszę się, że trafiłem do Klubu. Przyszedłem po to, żeby wejść na szczebel Ekstraklasy, móc się dalej rozwijać i rywalizować z najlepszymi. Wiem, jaki wynik osiągnęła drużyna w poprzednim sezonie i wiele słyszałem o dobrej atmosferze, która panuje w zespole. Podpisując kontrakt na 3 lata liczę na to, że szybko się zaaklimatyzuję, będę się tutaj po prostu dobrze czuł i pomogę drużynie walczyć o jak najwyższe cele i osiągać jak najlepsze wyniki – mówi nowy zawodnik „Zielonych”. – Na pewno jest jakaś różnica między I ligą i Ekstraklasą, ale jestem pewny swego i myślę, że razem z pomocą trenerów i kolegów z drużyny uda mi się wkomponować w zespół i przeskok nie będzie dla mnie za bardzo odczuwalny.

Konrad Matuszewski był z ekipą Warty Poznań na drugim obozie przygotowawczym w Grodzisku Wlkp. W międzyczasie przeszedł testy medyczne, a w czwartek podpisał kontrakt. – Już jakiś czas temu zostałem przekwalifikowany na lewego obrońcę i to jest moje miejsce na boisku. Dobrze czuję się w akcjach ofensywnych – mówi zawodnik, który w październiku skończy 20 lat. – Zależy mi na tym, żebym mógł się dalej rozwijać, dostawać jak najwięcej szans i spędzać jak najwięcej minut na boisku. Oczywiście najważniejsze jest dla mnie to, żeby osiągać z Wartą jak najlepsze wyniki. Wszyscy razem chcemy powtórzyć osiągnięcie z minionego sezonu.

Były młodzieżowy reprezentant Polski (2 występy w kadrach do lat 18 i 19) ma 182 cm wzrostu i waży 76 kg. Jest piątym nowym zawodnikiem, który wzmocnił Wartę Poznań tego lata. Wcześniej kontrakty z „Zielonymi” podpisali: bramkarz Jędrzej Grobelny, obrońca Wiktor Pleśnierowicz oraz pomocnicy Milan Corryn i Szymon Czyż.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*