Radosław Kolanek: Jest dużo intensywnej pracy (AUDIO )

Biuro Prasowe PGE Skra Bełchatów tekst , zdjęcie , dźwięk

PGE Skra wciąż przygotowuje się do nowego sezonu PlusLigi. We wrześniu bełchatowian czekają też mecze towarzyskie, w których sprawdzą swoją formę.

– Jesteśmy w kolejnym trudnym tygodniu przygotowań, ale jest wyjątkowy pod względem siatkówki i intensywności – mówi Radosław Kolanek, asystent trenera PGE Skry. – Próbujemy składać fragmenty gry w różnych fazach i różnych elementach. Dołączył do nas Mihajlo i to dla nas bardzo ważne, że grupa się powiększyła i że mamy rozgrywającego, z którym docelowo trenujemy i gramy. To więc jest ważne dla jakości naszego treningu.

I dodaje: – Jest dużo pracy intensywnej, na fragmentach gry, sporo powtarzalności i kontaktu z piłką. To wszystko przeplatamy fizyczną pracą, bo chłopaki spędzają dużo czasu w siłowni i ciężko pracują na to, żebyśmy byli jak najlepiej przygotowani do sezonu.

We wrześniu PGE Skra rozpocznie także okres sparingowy. – To trochę późno, ale pewne rzeczy i decyzja, kiedy Mihajlo do nas dołączy spowodowały, że tak to wygląda. Cieszymy się, że będziemy wreszcie mogli rozegrać te mecze kontrolne – zauważa Kolanek.

Przypomnijmy, że 16 września bełchatowianie zmierzą się z Gwardią Wrocław, a dzień i dwa dni później z Cerradem Enea Czarni Radom. 24 września PGE Skra zagra z Berlin Recycling Volley, a mecze towarzyskie zakończy turniejem Giganci SIatkówki. – To taki stały punkt w naszym programie, jeśli chodzi o mecze kontrolne przed sezonem. Trochę tego grania będzie. Z niecierpliwością czekamy na powrót naszych kadrowiczów, byśmy mogli być już całą drużyną razem i mogli weryfikować swój poziom na ten moment, w którym będziemy się znajdować – kończy asystent trenera PGE Skry.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*