Wraca Eliminator Szosowy!

Informacja prasowa Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie tekst Mariusz Frąckowiak i , zdjęcie

Po ubiegłorocznej przerwie, spowodowanej nasileniem się pandemii, do kalendarza imprez organizowanych przez Gminę Dopiewo oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie, wraca „ELIMINATOR SZOSOWY” – wyścig kolarski jakich mało w Polsce!

Zapisy rozpoczęły się 1 września i potrwają do osiągnięcia maksymalnego limitu 96 uczestników. Po pierwszym tygodniu rekrutacji na liście startowej widnieją nazwiska już 20 kolarzy z całej Wielkopolski, m.in. z Poznania, Komornik, Tarnowa Podgórnego, Zakrzewa, Lubonia, Mosiny, Puszczykowa, Plewisk, Suchego Lasu, Buku, Kórnika i Dopiewa!

24 wyścigi w różnych kategoriach wiekowych odbywać się będą w niedzielę 26 września 2021 roku od godz. 10.00 na drodze serwisowej trasy S11 na odcinku od ronda w Dąbrówce do wyjazdu w Gołuskach. Przypomnijmy, że I edycja tego nietypowego wyścigu kolarskiego, miała miejsce w niedzielę 8 września 2019 roku. Oryginalna formuła zawodów dostarczyła startującym wiele emocji, bo wzajemne eliminowanie się podczas bezpośredniej rywalizacji na dystansie 5 km sprawiało, że temperatura zawodów rosła z minuty na minutę. Z każdej startującej czwórki, dwóch zawodników przechodziło do następnej rundy a dwóch było eliminowanych. I tak do momentu trzech półfinałów. Do ścisłego finału awansowali tylko ich zwycięzcy a czteroosobową stawkę uzupełnił lucky loser.

Tytułu najlepszego „Eliminatora Szosowego” z 2019 roku bronić będzie Waldemar Gebel ze Śremu, który okazał się najlepszy wśród kolarzy w różnym wieku z całej Polski (w tym 4 kobiety). W imprezie poza mieszkańcami Wielkopolski wystartowali też m. in. zawodnicy ze Świebodzina, Szczecinka, Z. Góry, Kwidzyna i Torunia. Z kolei najlepszym „Eliminatorem” z terenu gminy Dopiewo został Jasiek Kowalski z Dąbrówki, który po emocjonującej walce odpadł dopiero w półfinale. W tym roku na razie niestety na liście startowej jest tylko dwóch mieszkańców Dopiewa, ale organizatorzy liczą, że to się z dnia na dzień będzie zmieniać…

Zapisów przez stronę internetową www.gosir.dopiewo.pl można dokonywać drogą elektroniczną. Niezdecydowanych zapraszamy do oglądnięcia krótkiego filmu autorstwa „zielonyF16” z Eliminatora Szosowego 2019 zamieszczonego pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=9h4KaY81iN4.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*