Trener Sierpnia 2021: Maciej Skorża

Biuro Prasowe PKO Ekstraliga S.A. tekst i zdjęcie

Trener lidera wyróżniony! Po wygranej Jacka Magiery z lipcu, nagroda najlepszego Trenera Sierpnia sezonu 2021/22 przypadła opiekunowi Lecha Poznań – Maciejowi Skorży.

W sierpniu żadna drużyna nie zdobyła tylu punktów, co Lech Poznań. Ekipa ze stolicy Wielkopolski wygrała w tym czasie trzy spotkania (kolejno z Cracovią, Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, Lechią Gdańsk) oraz raz zremisowała z drugą w tabeli Pogonią. Dodatkowo aktualny lider jest jednym z dwóch zespołów (oprócz Śląska), który nie zaznał goryczy porażki w sezonie 2021/22.

Dla Macieja Skorży to pierwsza taka nagroda w karierze, mimo że już ma na koncie pracę w kilku ekstraklasowych zespołach. Co więcej, jest dwudziestym trenerem wyróżnionym przez pozostałe kluby.

Jeśli chodzi o statuetki, jest trzecim szkoleniowcem Kolejorza z takim tytułem, a w sumie zespół aktualnego lidera może pochwalić się piątym takim odznaczeniem. Wcześniej dwukrotnie zostali nagrodzeni Nenad Bjelica (luty 2017 i marzec 2018) oraz Dariusz Żuraw (czerwiec i lipiec 2020).

W 2021 roku w tej kategorii triumfowali sami Polacy. Ostatnia nagroda Trenera Miesiąca obcokrajowcowi przypadła Koście Runjaiciowi w grudniu 2020.

Trenera Miesiąca wybierają szkoleniowcy 18 klubów PKO BP Ekstraklasy. W lipcu jednogłośnie zwyciężył Maciej Skorża, zdobywając 15 głosów. Na drugim miejscu ex aequo uplasowali się Waldemar Fornalik, Kosta Runjaić oraz Jacek Magiera, gromadząc po jednej nominacji.

TRENER MIESIĄCA 2021/2022

Sierpień 2021 – Maciej Skorża (Lech Poznań)

Lipiec 2021 – Jacek Magiera (Śląsk Wrocław)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*