TOP10 3. tygodnia EBL, MVP i najlepsza piątka

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , film i zdjęcia

TOP10 3. tygodnia EBL

Zapraszamy do obejrzenia dziesięciu najlepszych akcji 3. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi w sezonie 2021/2022.

Zestawienie TOP 10 Energa Basket Ligi publikujemy w każdy wtorek. Obejmuje ono spotkania rozgrywane od wtorku do poniedziałku – niezależnie od układu poszczególnych kolejek.

Karol Gruszecki MVP 3. tygodnia EBL

Karol Gruszecki z Trefla Sopot został wybrany najlepszym zawodnikiem 3. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Grupa LOTOS.

Karol Gruszecki rozegrał świetny mecz! Jego Trefl Sopot – osłabiony brakiem rozgrywającego Brandona Younga – dość pewnie pokonał na wyjeździe PGE Spójnię Stargard 94:82. Polski rzucający zdobył aż 22 punkty (9/13 z gry), 8 asyst, 4 zbiórki oraz przechwyt, co przełożyło się na eval 31.

Nagrodę dla MVP tygodnia – kartę podarunkową o wartości 500 zł – ufundowała Grupa LOTOS, Sponsor Energa Basket Ligi.

MVP tygodnia będzie wybierany w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku

Najlepsza piątka 3. tygodnia EBL

Marek Klassen, Matthew Williams, Karol Gruszecki, Luke Petrasek oraz Mateusz Bartosz – to najlepsza piątka 3. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

Grupa Sierleccy Czarni pokonali na wyjeździe Enea Zastal BC Zielona Góra 91:83 – to była największa niespodzianka minionego tygodnia! Najlepszym graczem słupszczan okazał się Marek Klassen, który trafił też kluczową trójkę w końcówce – zakończył mecz z 24 punktami, 6 asystami, 4 zbiórkami i 3 przechwytami (eval 28).

GTK przełamało się w Energa Basket Lidze i wygrało z Legią Warszawa 78:75. Bohaterem zespołu z Gliwic był Matthew Williams, który trafił trójkę na zwycięstwo w ostatniej sekundzie! Ostatecznie zdobył 12 punktów, 5 zbiórek, asystę i przechwyt – to oznaczało eval 15.

Karol Gruszecki rozegrał świetny mecz! Jego Trefl Sopot dość pewnie pokonał PGE Spójnię 94:82, a Polak zdobył aż 22 punkty (9/13 z gry), 8 asyst, 4 zbiórki oraz przechwyt, co przełożyło się na eval 31.

Anwil się nie zatrzymuje! Tym razem zespół z Włocławka okazał się lepszy od Arged BM Stali – i to w Ostrowie Wielkopolskim – 79:66. Za ten mecz na wyróżnienie zasłużył bardzo wszechstronny Luke Petrasek. Skrzydłowy zdobył 11 punktów, 8 zbiórek, 2 asysty, 2 przechwyty i 2 bloki, co dało drugi eval w drużynie – 20.

Mateusz Bartosz był jednym z najważniejszych zawodników wygranego przez King Szczecin meczu z Polskim Cukrem Pszczółką Startem Lublin (92:73). Środkowy zdobył 17 punktów (8/10 z gry), 11 zbiórek, 2 asysty, przechwyt i blok – eval 28.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*