II turniej Pucharu Polski kobiet w lacrosse

Informacja prasowa tekst Marcin Basiński , zdjęcia M. Skoczylas

,W sobotę, 2 października, na stadionie WTKKF odbył się drugi turniej Pucharu Polski kobiet w lacrosse. Poznań Hussars Ladies zajęły w nim pierwsze miejsce, odnosząc dwa zwycięstwa.

Tydzień po Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do Poznania przyjechały drużyny Lax-Warriors Września i AZS Walkirie Katowice, aby rozegrać drugi turniej Pucharu Polski. Zarówno pogoda, rodziny oraz przyjaciele jak i forma Poznań Hussars Ladies dopisały, co przełożyło się na świetne widowisko i doskonały sposób na spędzenie sobotniego dnia.

W pierwszym meczu naprzeciw Poznanianek stanęły zawodniczki z Wrześni. Wynik otworzyły gospodynie turnieju, jednak po początkowym prowadzeniu 5:1 ich przeciwniczki zaczęły odrabiać straty i zyskiwać jednobramkową przewagę. Zmotywowało to tylko Husarki do jeszcze intensywniejszej gry i doprowadziło do serii strzelonych bramek, na które Wrześnianki nie były już w stanie odpowiedzieć. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Poznań Hussars Ladies 26:9.

Dla Ladies punktowały:

#21 Anna Walas 7 G, 4 A

#12 Magdalena Pietrzak 5 G, 1 A

#22 Amelia Cupa 4 G

#3 Olga Narczewska 4 G

#4 Maria Grala 2 G, 2 A

#7 Zuzanna Stasiak 2 G, 1 A

#1 Jadwiga Zawieja 1 G

#6 Iga Sobolewska 1 G

Podobny przebieg miał drugi tego dnia mecz z udziałem poznańskiej drużyny, w którym zmierzyła się z Walkiriami Katowice. Dla zawodniczek ze Śląska było to drugie spotkanie pod rząd, a w poprzednim po bardzo zaciętym pojedynku przegrały z Wrześnią 14:15. Poznań Hussars Ladies od początku narzuciły wysokie tempo gry i stwarzały sobie wiele dogodnych sytuacji, które skutkowały kolejnymi zdobytymi bramkami. Walkirie kilkukrotnie pokonały bramkarkę z Poznania, ale było to za mało, aby nawiązać równa walkę z doskonale dysponowanymi tego dnia Poznaniankami. Mecz zakończył się wynikiem 24:5.

Dla Ladies punktowały:

#21 Anna Walas 6 G, 1 A

#3 Olga Narczewska 4 G, 1 A

#4 Maria Grala 4 G

#12 Magdalena Pietrzak 4 G

#7 Zuzanna Stasiak 3 G

#22 Amelia Cupa 1 G

#34 Patrycja Staniszewska 1 G

#6 Iga Sobolewska 1 G

23 października, w Katowicach, czeka nas ostatni turniej Pucharu Polski kobiet w lacrosse, po którym poznamy ostateczna klasyfikację. Trzymamy kciuki za kolejne wygrane Poznań Hussars Ladies, a wszystkich którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym sporcie zachęcamy do wzięcia udziału w rekrutacji i przyjścia na treningi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*