NUMER WRZEŚNIA: 19 OBRONIONYCH STRZAŁÓW PRZEZ DOMINIKA HŁADUNA

Biuro Prasowe PKO Ekstraklasa S.A. tekst i zdjęcie

Nagrodę Numeru Miesiąca przyznawaną przez Ekstraklasę i Totalizator Sportowy za wrzesień otrzyma bramkarz KGHM Zagłębia Lubin – Dominik Hładun. Uznanie zdobył dzięki 19 obronionym strzałom celnym na 20 prób rywali w trzech kolejkach w minionym miesiącu.

W każdym z wrześniowych spotkań Miedziowych Dominik Hładun stawał minimum pięć razy na drodze swoich przeciwników. W rywalizacji z Piastem Gliwice udało mu się to dokładnie pięciokrotnie (0 wpuszczonych goli, współczynnik oczekiwanych goli rywala – 1,8). Z Bruk-Betem Termalica Nieciecza dorzucił do tego jeszcze sześć interwencji (1 wpuszczony gol, współczynnik oczekiwanych goli rywala – 1,69). Wreszcie szczyty kunsztu wykazał przeciwko Warcie Poznań, kiedy to zatrzymał osiem ataków przeciwników na czele z rzutem karnym (0 wpuszczonych goli, współczynnik goli oczekiwanych rywala – 3,48). Stracił więc prawie 6 goli mniej niż wynikałoby to ze współczynnika goli oczekiwanych. Łącznie daje mu to 19 obronionych strzałów celnych na 20 wykonanych przez przeciwników i skuteczność na poziomie 95%.

Właśnie to osiągnięcie zostało wskazane jako Numer Września 2021 w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Wybór każdorazowo dokonywany jest na podstawie wydarzeń meczowych, tradycyjnych statystyk dostarczanych przez InStat oraz na danych biegowych od ChyronHego. W każdym miesiącu Ekstraklasa wspólnie z Totalizatorem Sportowym decyduje, które statystyki lub rekordy zostaną nagrodzone. Wygrać może np. zarówno piłkarz z największą liczbą asyst lub sprintów, jak i drużyna, która miała najwyższy procent posiadania piłki lub celnych podań.

Ze wszystkich zawodników oraz zespołów nagrodzonych statuetkami w poszczególnych miesiącach, to kibice wybiorą zdobywcę nagrody na „Numer Sezonu”. Głosować będzie można na stronie Ekstraklasa.org oraz w oficjalnej aplikacji mobilnej. Nagrodę piłkarz lub drużyna odbierze na uroczystej Gali Ekstraklasy, gdzie co roku wyróżniani są najlepsi w sezonie.

NUMER MIESIĄCA 2021/2022:

Wrzesień 2021: 19 obronionych strzałów na 20 prób przeciwników Dominika Hładuna (KGHM Zagłębie Lubin)

Sierpień 2021: 13 kontaktów z piłką w polu karnym w akcji bramkowej  Yawa Yeboaha (Wisła Kraków)

Lipiec 2021: 24 sekundod wejścia na boisko z ławki do gola Kacpra Kozłowskiego (Pogoń Szczecin)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*