Szczypiornistki Pyrki Poznań w sobotę zainaugurują sezon II ligi kobiet!

Informacja prasowa Pyrki Poznań tekst , zdjęcie archiwalne

Drużyna, którą zobaczymy już w najbliższą sobotę na parkiecie popularnej „Chwiałki” to owoc działania i zaangażowania wielu osób, które budowały markę Klubu Sportowego Pyrki Poznań od stycznia 2017 roku oraz zaufania, jakim obdarzyło nas Miasto Poznań – mówi prezes i trener KS Pyrki, Karolina Peda. Od lat wszyscy dążyliśmy do tego, by stworzyć pełną piramidę szkolenia dziewcząt, na której szczycie znajdzie się drużyna, w której szansę na sportowy rozwój dostanie między innymi poznańska młodzież. Z tym zespołem chcemy się rozwijać i w ten zespół będziemy niezmiennie inwestować, bo marzeń i planów mamy jeszcze sporo. – dodaje Peda.

Choć Pyrki Poznań w świadomości osób związanych ze środowiskiem szczypiorniaka istnieją od 2006 roku za sprawą plażowej odmiany piłki ręcznej to sam Klub, specjalizujący się w szkoleniu dzieci i młodzieży, funkcjonuje oficjalnie dopiero od 4 lat. W rozpoczynającym się w najbliższy weekend sezonie II ligi kobiet w barwach KS Pyrki zobaczymy dziewczyny, z których najstarsze maja po 19, a najmłodsze 15 lat – niemal wszystkie pochodzą z Poznania. Już w poprzednim roku młode szczypiornistki ze stolicy Wielkopolski awansowały między innymi do najlepszej szesnastki w kraju w rozgrywkach juniorek młodszych, najlepszej dwunastki w rozgrywkach juniorek oraz wywalczyły I miejsce w seniorskiej III lidze kobiet. Teraz planują zmierzyć się z nowym wyzwaniem.

Jestem dumna z tego, że pierwszy raz nasz zespół będzie mógł pokazać się na tym poziomie rozgrywek. Nasz sportowy rozwój to efekt ciężkiej pracy, wytrwałości, cierpliwości i pozostawionego na parkiecie serca. Jesteśmy pewne siebie i zmotywowane. Wierzymy, że zdobędziemy wiele nowych doświadczeń, a nasza ambitna postawa doprowadzi nas do wymarzonych zwycięstw w rozpoczynającym się sezonie. – zapowiada Wiktoria Skorupska, rozgrywająca KS Pyrki.

Projekt szkolenia dzieci i młodzieży oraz udział zespołu ligowego w rozgrywkach seniorskich jest finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania. W znacznej części to właśnie na dotacjach przekazywanych przez Wydział Sportu opiera się od kilku lat funkcjonowanie KS Pyrki Poznań. W sezonie 2021/2022 Klub, pierwszy raz w historii, dołączyły też do grona beneficjentów, którzy mogą liczyć na wsparcie udziału w rozgrywkach II ligi. Sponsorem drużyny zostało również biuro tłumaczeń tłumaczenia24.pl

Gra w II lidze to nas ogromna szansa na rozwój oraz duże wyróżnienie. Chciałabym, że zespół pokazał się z jak najlepszej strony. Chcemy tworzyć drużynę zaangażowaną, walczącą od pierwszej do ostatniej minuty meczu. I to z pewnością możemy Wam obiecać! – podsumowuje Marta Celka, skrzydłowa poznanianek.

Na inaugurację rozgrywek poznanianki podejmą we własnej hali drużynę UKS Jedynka Dzierżoniów. Początek spotkania przy ul. Spychalskiego 38 w sobotę o godzinie 15:30.

Kadra zespołu w sezonie 2021/2022:

Bramkarki: Alicja Jakubowicz (2004), Wiktoria Zientek (2005)

Obrotowe: Adrianna Kaczmarek (2004), Maja Krawczyk (2002), Dominika Schulze (2004), Barbara Stępień (2004)

Skrzydłowe: Małgorzata Bączyk (2006), Natasza Bętkowska (2004), Marta Celka (2004), Marta Hołowińska (2004), Pola Sangowska (2006)

Rozgrywające: Michalina Hołody (2005), Monika Kurkowiak (2004), Wiktoria Latanowicz (2006), Agnieszka Łuczak (2004), Dominika Płótniak (2004), Wiktoria Praczyk (2004), Natalia Rogalska (2004), Wiktoria Skorupska (2002), Natalia Szukała (2003), Hanka Weichert (2004)

Trener: Karolina Peda

Fizjoterapeuta: Natalia Jakubek

Kierownik: Michał Kutzner

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*