Zwycięstwa Kinga i Anwilu

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , zdjęcie archiwalne

King lepszy od bydgoszczan, udany debiut Miłoszewskiego

Udany debiut Arkadiusza Miłoszewskiego w roli pierwszego trenera Kinga w Energa Basket Lidze! Zespół ze Szczecina pokonał Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz 81:71.

Początek spotkania był wyrównany, chociaż ze wskazaniem na gospodarzy, którzy prowadzili 10:6 po trafieniu Djoko Salicia. Zespół z Bydgoszczy co prawda odpowiedział małą serią 6:0 (świetne akcje Alana Herndona), ale po chwili tym samym zareagował King. Mecz ciągle był zacięty, a sytuacja zmieniała się właściwie co akcję. Ostatecznie po 10 minutach był remis – po 23. Drugą kwartę Enea Abramczyk Astoria rozpoczęła od sześciu punktów z rzędu bez odpowiedzi rywali. Po chwili do kolejnego wyrównania doprowadził jednak Jakub Schenk. Później inicjatywę w ataku mieli przede wszystkim gracze trenera Artura Gronka – po trafieniu Michała Chylińskiego mieli sześć punktów przewagi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:47.

Rewelacyjnie trzecią kwartę rozpoczęła drużyna ze Szczecina. Zawodnicy notowali przechwyty, byli skuteczni i… zaliczyli serię 17:2! Po trójce Jakuba Schenka mieli już 11 punktów przewagi. Rywale krok po kroku odrabiali jednak straty – dzięki trafieniu Alana Herndona zbliżyli się na dwa punkty. Ostatecznie po zagraniu Sherrona Dorsey-Walkera po 30 minutach było 66:60. W kolejnej części meczu ekipa trenera Arkadiusza Miłoszewskiego dobrze wykorzystywała Stacy’ego Davisa i Kacpra Borowskiego – to wystarczało do utrzymania prowadzenia. Później dobrze prezentowali się także Schenk i Matczak – to do nich należały kluczowe akcje. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 81:71

Najlepszym graczem Kinga był Jakub Schenk z 20 punktami, 6 asystami i 3 zbiórkami. 12 punktów dla gości rzucił Alan Herndon.

Emocje w Gdyni! Anwil wygrał z Asseco Arką

Sporo działo się w niedzielnym meczu w Gdyni! Ostatecznie Anwil Włocławek wygrał z Asseco Arką 83:78 i nadal jest niepokonany w obecnym sezonie Energa Basket Ligi.

Asseco Arka na początku lekko zaskoczyła rywali, ale po chwili trójki trafiali Luke Petrasek oraz Jonah Mathews i to włocławianie prowadzili 12:5. Po późniejszej akcji 2+1 Kyndalla Dykesa Anwil miał już nawet 10 punktów przewagi. Straty starali się zmniejszać Wojciech Tomaszewski i Bartłomiej Wołoszyn, ale po 10 minutach było 13:20. Po trafieniach Novaka Musicia na początku drugiej kwarty gdynianie zbliżali się najpierw na cztery, a później nawet na dwa punkty. Następnie wsad tego samego zawodnika dawał ekipie trenera Milosa Mitrovicia prowadzenie! Anwil odrabiał straty rzutami Bella i Petraska, ale dzięki kolejnej akcji Musicia to Asseco Arka wygrywała po pierwszej połowie 37:36.

W trzeciej kwarcie gdynianie potrafili utrzymywać przewagę, w czym pomagał Wołoszyn. Odpowiadał na to Kamil Łączyński, a po rzucie Luke’a Petraska przyjezdni potrafili w końcu uciec na pięć punktów. Włocławianom udało się wyłączyć z gry Musicia, a to wystarczyło do objęcia kontroli nad meczem. Po 30 minutach prowadzili 60:54. Wołoszyn i Hrycaniuk na początku kolejnej części spotkania zbliżyli Asseco Arkę na zaledwie punkt. Po chwili Nikola Misković dał gospodarzom przewagę! Sytuacja zmieniała się co chwilę, a świetnie prezentował się Kamil Łączyński. W końcówce niezwykle ważnym graczem był też Dykes i to Anwil zwyciężył ostatecznie 83:78.

Najlepszym graczem gości był Jonah Mathews z 23 punktami, 5 zbiórkami i 2 asystami. 25 punktów i 5 asyst dla gospodarzy zdobył Novak Musić.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*