Pyrki zbierają doświadczenie w II lidze.

Informacja prasowa PYRKI Poznań tekst , zdjęcia  Elżbieta Skowron

Już trzeci rozegrany mecz mają na swoim koncie młode zawodniczki KS Pyrki Poznań, które w sezonie 2021/2022 po praz pierwszy mają szansę występować na parkietach II ligi kobiet. W spotkaniu 3. kolejki zmierzyły się na własnym terenie z drużyną SPR Kępno i pomimo dużego serca do walki musiały uznać wyższość przeciwniczek. Po nieudanej pierwszej połowie meczu i pogoni w drugiej części spotkania Pyrki ostatecznie przegrały 26:31 (9:18).

„Pomimo bardzo dobrze funkcjonującej obrony, niestety mecz zakończył się dla nas niekorzystnie. Pokarały nas niewykorzystane szanse w ataku. Cały mecz to cenny materiał do analizy, jestem przekonana że wyciągniemy z niego dużo wniosków, wyeliminujemy błędy i w następnym spotkaniu pokażemy równie zaangażowany i walczący zespół.” – podsumowała sobotnie spotkanie skrzydłowa KS Pyrki Poznań, Marta Celka.

Za tydzień KS Pyrki Poznań udadzą się w daleką drogę na południe Polski, gdzie zmierzą się z niepokonaną do tej pory MKS Victorią Świebodzice.

KS Pyrki Poznań – SPR Kępno 26:31 (9:18)

KS Pyrki Poznań: Jakubowicz, Zientek – Bętkowska (2), Celka (8), Kaczmarek (3), Sangowska (3), Rogalska (4), Skorupska (1), Hołody (3), Płótniak (2), Szukała

Karne: 4/2

SPR Kępno: Duchnik – Czarczyńska, Gajewska (7), Juszczak, Skowrońska (3), Staniszewska (5), Bentkowska, Sobczak, Orzechowska (9), Kukuła (3), Jokiel, Kaleta (4)

Karne: 0/0

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*