EBL/TOP10 18. tygodnia EBL, MVP i najlepsza piątka

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , zdjęcia i film

TOP10 18. tygodnia EBL

Zapraszamy do obejrzenia dziesięciu najlepszych akcji 18. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi w sezonie 2020/2021.

Zestawienie TOP 10 Energa Basket Ligi publikujemy w każdy wtorek. Obejmuje ono spotkania rozgrywane od wtorku do poniedziałku – niezależnie od układu poszczególnych kolejek.

Jakub Garbacz MVP 18. tygodnia EBL

Jakub Garbacz z Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp. został wybrany najlepszym zawodnikiem 18. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Grupa LOTOS.

Świetną formę w Energa Basket Lidze utrzymuje Jakub Garbacz – teraz został wybrany MVP tygodnia po raz drugi z rzędu! Arged BMSlam Stal w ostatnim tygodniu okazała się lepsza najpierw od HydroTrucka Radom 83:73, a później od Pszczółki Start Lublin 82:62. Rzucający w tych meczach zdobywał średnio 21 punktów, 3 zbiórki i 2 asysty, a to oznaczało eval na poziomie 19.

Nagrodę dla MVP tygodnia – kartę podarunkową o wartości 500 zł – ufundowała Grupa LOTOS, Sponsor Energa Basket Ligi.

Najlepsza piątka 18. tygodnia EBL

Gabriel Lundberg, Lee Moore, Jakub Garbacz, Ivan Ramljak oraz Dominik Olejniczak – to najlepsza piątka 18. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

Zastal Enea wygrał w minionym tygodniu aż trzy mecze Energa Basket Ligi! Pokonał Kinga Szczecin, Legię Warszawa oraz GTK Gliwice, a we wszystkich bardzo wysoki poziom utrzymał Gabriel Lundberg – zdobywał w nich średnio 22,7 punktu, 4 zbiórki i 5,7 asysty, co przełożyło się na eval 24,7.

Lee Moore był najlepszy wtedy, gdy potrzebowała tego jego drużyna. MKS Dąbrowa Górnicza pokonał najpierw Polski Cukier Toruń, a później Enea Astorię Bydgoszcz. Rzucający zdobywał w tych meczach średnio 22,5 punktu, 7 zbiórek oraz 5,5 asysty (eval 22,5).

Świetną formę w Energa Basket Lidze utrzymuje Jakub Garbacz. Arged BMSlam Stal w ostatnim tygodniu okazała się lepsza od HydroTrucka Radom i Pszczółki Start Lublin. Polak w tych meczach zdobywał średnio 21 punktów, 3 zbiórki i 2 asysty, a to oznaczało eval na poziomie 19.

Ivan Ramljak to jedyny gracz w tym zestawieniu z zespołu, który rozegrał tylko jeden mecz w minionym tygodniu. Jego WKS Śląsk Wrocław pokonał Asseco Arkę Gdynia aż 102:63, a skrzydłowy po raz kolejny udowodnił swoją wszechstronność – zdobył 13 punktów, 4 zbiórki, 3 asysty, 2 przechwyty i blok, a to dało eval 22.

Trefl Sopot wygrywał ostatnio derby – najpierw Trójmiasta (z Asseco Arką Gdynia), a następnie Pomorza (z Polpharmą Starogard Gdański). Dominik Olejniczak w tych meczach był nie tylko efektowny, ale też efektywny – zdobywał średnio 13 punktów i 6 zbiórek, co oznaczało eval 19.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*