Kacper Rogoziński piłkarzem Wisły Płock

Biuro Prasowe Wisła Płock tekst Michał Łada

19-letni Kacper Rogoziński na zasadzie definitywnego transferu gotówkowego przeniósł się do Wisły Płock z trzecioligowego ŁKS Probudex Łagów. Ofensywnie usposobiony zawodnik podpisał kontrakt w formule 2,5 + 1, obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku.

Urodzony 20 kwietnia 2001 roku w Krakowie Rogoziński pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Piaście Stopnica, skąd jako 14-latek trafił do Korony Kielce. Tam mógł liczyć na grę w Centralnej Lidze Juniorów, gdzie w sezonie 2018/2019 swoimi 18 występami i 3 bramkami pomógł Koronie zwyciężyć w tych rozgrywkach, co z kolei zaowocowało szansą gry w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Następnie Kacper awansował do występującego w III lidze drugiego zespołu kielczan, ale przed sezonem 2020/2021 odszedł jednak do ligowego rywala Korony II Kielce ŁKS Łagów, gdzie jesienią bieżącej kampanii jego bilans to 20 meczów, 6 bramek i 7 asyst.

Posiadający status młodzieżowca Rogoziński może występować jako skrzydłowy lub napastnik. Z bardzo dobrej strony pokazał się już podczas treningów z Wisłą II Płock i sparingu z Escolą Varsovia Warszawa, w którym strzelił dwa gole. Przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie z pierwszą drużyną Nafciarzy.

– Nie ma co ukrywać, że myślimy o przyszłości. W przypadku Kacpra mamy nadzieję, że już teraz podejmie rywalizację o miejsce młodzieżowca w pierwszym zespole. Rogoziński to utalentowany piłkarz z niezłą techniką oraz o dobrych parametrach szybkościowych. Ostatnio grał w III lidze, gdzie w rundzie jesiennej zanotował 6 bramek i 7 asyst – powiedział Paweł Magdoń, dyrektor sportowy Wisły Płock.

Kacper, witamy na pokładzie i życzymy powodzenia!

Marcel Błachewicz podpisał kontrakt z Wisłą Płock

1 lipca 2021 roku zawodnikiem naszego klubu zostanie Marcel Błachewicz. 17-latek podpisał 3-letni kontrakt z Wisłą Płock, obowiązujący do 30 czerwca 2024.

Urodzony 6 maja 2003 roku Błachewicz do końca sezonu 2020/2021 będzie jednak reprezentował barwy klubu Escola Varsovia Warszawa. W przeszłości był także związany z WM Sport Sp. z o.o, Legią Warszawa czy Warszawską Akademią Piłki Nożnej (APN). W rundzie jesiennej obecnych rozgrywek zagrał w 17 meczach Centralnej Ligi Juniorów, w których zdobył jedną bramkę w meczu z Lechią Gdańsk. Nominalnie występuje jako lewy obrońca.

– Marcel to kolejny utalentowany chłopak z bardzo dobrymi parametrami motorycznymi. Błachewicz wzbudzał zainteresowanie innych klubów z ekstraklasy, dlatego też cieszymy się, że zdecydował się skorzystać z naszej oferty i dołączyć do Wisły Płock. W tym momencie zaprosiliśmy go na treningi z pierwszym zespołem, żeby przyjrzeć mu się nieco bliżej, choć nie ukrywamy, że wielokrot

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*