Trzech zawodników znów trenuje

Biuro Prasowe Łomża Vive Kielce tekst Magda Pluszewaska , zdjęcie archiwalne

Trzech zawodników zespołu Łomża Vive Kielce wznowiło treningi w Hali Legionów. Mistrzowie Polski rozpoczęli przygotowania do drugiej części sezonu 2020/21.

W poniedziałek, 11 stycznia, drużyna Łomża Vive Kielce wróciła do treningów po przerwie świąteczno-noworocznej. Choć może „drużyna” to lekkie nadużycie, bo na pierwszych zajęciach stawiło się zaledwie trzech zawodników: Krzysztof Lijewski, Sebastian Kaczor i Miłosz Wałach. Trening poprowadził trener przygotowania motorycznego Mistrzów Polski, Krzysztof Paluch.

Dzisiaj po długiej przerwie rozpoczęliśmy przygotowania do drugiej części sezonu 2020/21. Jest nas na razie tylko trzech. Zaczęliśmy od biegania, a następnie udaliśmy się na siłownię – opowiada trener Paluch – Dzisiaj ćwiczyliśmy górną część ciała, jutro będzie dół, a w środę ogólnorozwojówka. Potem znów góra i dół. Tak będziemy pracować przez najbliższe dwa tygodnie.

W pierwszym tygodniu zawodnicy będą mieli jeden trening dziennie w godzinach porannych, w kolejnym natomiast dojdą wieczorne jednostki treningowe.

Na razie mamy po jednym treningu, bo jest nas trzech, w tym jeden grający trener i jeden bramkarz – wyjaśnia trener Paluch – Pod koniec miesiąca co jakiś czas ktoś będzie do nas docierał. Czekamy też na informację odnośnie kwarantanny dla wracających z zagranicy, bo to może wpłynąć na nasz plan.

Do piątku na zgrupowaniu kadry przebywa Cezary Surgiel. Poza Kielcami są jeszcze na razie trener Talant Dujshebaev oraz Branko Vujović. Obaj mają dołączyć do zespołu 18 stycznia. Pozostali zawodnicy wraz ze swoimi reprezentacjami narodowymi przygotowują się do mistrzostw świata w Egipcie, które rozpoczną się już w najbliższą środę, 13 stycznia. Są to: Arkadiusz Moryto, Mateusz Kornecki, Szymon Sićko, Tomasz Gębala, Michał Olejniczak, Alex Dujshebaev, Daniel Dujshebaev, Angel Fernandez, Igor Karačić, Andreas Wolff, Sigvaldi Gudjonsson, Artsem Karalek, Uladzislau Kulesh i Nicolas Tournat.

W związku z tym, że w ramach mistrzostw świata rozgrywa się także President’s Cup (biorą w nim udział drużyny z ostatnich miejsc w grupach A – H), bez względu na to, jak pójdzie poszczególnym naszym zawodnikom w różnych reprezentacjach, ich powrotu możemy spodziewać się dopiero pod koniec stycznia (ostatnie mecze President’s Cup rozgrywane są 25.01., ćwierćfinały 27.01, półfinały 29.01., a mecze o medale 31.01.). A że rozgrywki ligowe w 2021 roku zaczynamy już 3 lutego (wyjazdowe spotkanie z MMTS-em Kwidzyn), a potem przez cały miesiąc czeka nas maraton meczowy, przed sztabem szkoleniowym wybitnie trudne zadanie.

To jest największy problem dla wszystkich trenerów – wyjaśnia trener Krzysztof Paluch – Część zawodników będzie teraz trenowała w Kielcach, część będzie dopiero do nas docierała i każdy będzie w innym miejscu. Jeden będzie potrzebował biegania, budowania siły, drugi grania. Będziemy starali się to wszystko wyrównywać.

Relację z przygotowań zawodników Łomża Vive Kielce do drugiej części sezonu 2020/21 będziecie mogli na bieżąco śledzić w kanałach klubowych – na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych @kielcehandball. Jak co roku będziemy także śledzić występy kielczan w barwach swoich drużyn narodowych na mistrzostwach!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*