EBL, MVP i najlepsza piątka

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , zdjęcia i film

Andrzej Mazurczak MVP 20. tygodnia EBL

Andrzej Mazurczak z MKS Dąbrowa Górnicza został wybrany najlepszym zawodnikiem 20. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Grupa LOTOS.

MKS Dąbrowa Górnicza co prawda przegrał wcześniej z Enea Zastalem Zielona Góra, ale w kolejnym spotkaniu dość pewnie pokonał PGE Spójnię Stargard 99:90. I właśnie za to spotkanie wyróżniamy Andrzeja Mazurczaka. Powołany niedawno do szerokiej kadry reprezentacji Polski rozgrywający zdobył w nim 19 punktów, 9 zbiórek, 9 asyst i 5 przechwytów, co oznaczało eval na poziomie 34.

Nagrodę dla MVP tygodnia – kartę podarunkową o wartości 500 zł – ufundowała Grupa LOTOS, Sponsor Energa Basket Ligi.

MVP tygodnia będzie wybierany w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.

Najlepsza piątka 20. tygodnia EBL

Andrzej Mazurczak, Gabriel Lundberg, Trevon Allen, Cleveland Melvin i Dariusz Wyka – to najlepsza piątka 20. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

MKS co prawda przegrał wcześniej z Enea Zastalem, ale w kolejnym spotkaniu dość pewnie pokonał PGE Spójnię Stargard 99:90. I właśnie za to spotkanie wyróżniamy Andrzeja Mazurczaka. Rozgrywający zdobył w nim 19 punktów, 9 zbiórek, 9 asyst i 5 przechwytów, co oznaczało eval na poziomie 34.

Enea Zastal jak zwykle nie zawodził w minionym tygodniu Energa Basket Ligi. Najpierw pokonał Polski Cukier 94:82, a następnie MKS 97:69. Zielonogórzanie mogli liczyć na Gabriela Lundberga – Duńczyk zdobywał w tych meczach średnio 18 punktów, 4,5 zbiórki i 8,5 asysty, co oznaczało eval 27.

Trevon Allen poprowadził Polpharmę do piątego zwycięstwa w Energa Basket Lidze. Zespół ze Starogardu Gdańskiego pokonał GTK Gliwice 92:81, a Amerykanin zdobył aż 33 punkty (10/14 za dwa), 9 zbiórek, 3 przechwyty, asystę i blok (eval 38).

King Szczecin był w ostatnim tygodniu zdecydowanie lepszy od Asseco Arki Gdynia (82:50). Świetnie w to spotkanie wszedł Cleveland Melvin – rozpoczął od czterech trójek z rzędu! Ostatecznie Amerykanin zdobył 19 punktów, 6 zbiórek, asystę, przechwyt i blok, co dawało eval 24.

Legia w ostatnim tygodniu najpierw musiała uznać wyższość Enea Astorii, ale następnie pokonała Anwil Włocławek 85:76. To był świetny mecz Dariusza Wyki, który zdobył 17 punktów, 5 asyst, 3 bloki i 2 zbiórki (eval 24). Trzeba podkreślić, że był bohaterem końcówki – trafiał w niej kluczowe trójki i blokował rywali.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*